Ohodnoťte článek

Zájem Lenovo o americkou společnost Motorola je datován od ledna tohoto roku, kdy byla uzavřena předběžná dohoda, která vyšla Lenovo na 2,91 miliardy dolarů. Akvizice byla včera úspěšně završena a Motorola se tímto stává oficiálně součástí společnosti Lenovo.

Lenovo bude Motorolu řídit jako dceřinou společnost v plném vlastnictví. Sidlo Motoroly i nadále zůstává v Chicagu, ovšem Lenovo akvizicí získalo celé portfólio Motorola zařízení včetně aktuálních produktů Moto X, Moto G a Moto 360. Nutno dodat, že se Lenovo tímto aktem stalo třetím největším výrobce telefonů na světě.

„Dnes jsme dosáhli historického milníku pro Lenovo a Motorola. Jsme připraveni společně růst a vyhrát na světovém trhu se smartphony, vytvořením silného a důvěryhodného vyzyvatele. Přineseme něco, co je na trhu už dlouho potřeba: možnost výběru, konkurenci a novou jiskru inovací.“ řekl Yang Yuanqing, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Lenovo.

Tato transakce splnila všechny požadavky regulačních orgánů a standardní podmínky pro uzavření dohody, včetně povolení orgánu pro hospodářskou soutěž v USA, Číně, Evropské unii, Brazílii a Mexiku a také Výboru pro zahraniční investice USA.

[Zdroj] [Via]

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.