Indická společnost LAVA International dnes uvedla na trh telefon z nové řady Iris Fuel s typovým označením 50. Čím by mělo být toto zařízení výjimečné? Především baterií s kapacitou 3000 mAh a nízkou cenou 7799 rupií (cca 127 dolarů). Sama společnost tvrdí, že baterie by měla zvládnout na jedno nabití 13 hodin hovoru a až 360 hodin v pohotovostním režimu. Vadou na kráse však je, že toto vše pouze v 3G sítích.

Další specifikace Iris Fuel 50 přesně odpovídají jeho ceně. Displej je pěti palcový IPS FWVGA (480 x 854 pixelů), je pokryt vrstvou skla Asahi-Dragon, která je odolná proti poškrábání. Procesor je čtyř jádrový s taktem 1,3 GHz, doplňuje jej 1 GB RAM a 8 GB vnitřní paměti. Nechybí slot pro 32 GB micro SD kartu. Iris Fuel 50 je Dual SIM a podporuje pouze GSM sítě. Hlavní fotoaparát je 8 MPix a přední kamera je 2 MPix. Operačním systémem je Android 4.4 Kitkat.

Podle slov generálního ředitele společnosti LAVA, Hari Om Rai, se vbrzku můžeme těšit i na další produkty z této série, které se budou pohybovat v různých cenových relacích, aby byly dostupné pro všechny vrstvy zákazníků.

[Zdroj]