Ohodnoťte článek

Fantasticky vypadající tablet Hisense Vidaa Pad nad kterým jsem slintal před třemi dny se díky šikovným investigativcům konečně trošku poodhalil a my konečně víme jak budou zhruba vypadat jeho specifikace a zejména to nejdůležitější… cena 🙂 Vyšlo totiž najevo, že Hisense Vidaa Pad se až nápadně podobá modelu Sero 8 Pro představenému na veletrhu IFA v září a tak lze s klidným svědomím předpokládat, že vnitřnosti budou stejné.

A copak že to tedy bude uvnitř ? Pod slovy o „jedním z nejvýkonnějších čipsetů vytvořených čínskou společností“ se skrývá Rockchip 3288 spárovaný s 2 GB RAM a 16 GB vnitřní paměti, 5 Mpix / 2 Mpix kamerky a na pohled velmi slabá baterie s kapacitou 4500 mAh. Osmipalcový IPS displej s Retina rozlišením 2048 x 1536 pixelů bude jistě dost žravý a nový Rockchip si také ukousne svoje, takže baterie rozhodně budí obavy. Možný strach však stále přebíjí úžasný design s tloušťkou pouhých 6.35 mm a celokovovým tělem vážícím 320 g. Odhalením použitého čipsetu je také jasný systém, žádné překvapení se nekoná a uvniř bude obyčejný Android 4.4.

Na sociální síti Weibo se také od Hisense objevily první informace o ceně a dostupnosti, 3. listopadu by tablet měl jít do prodeje v omezeném počtu kusů za speciální cenu 999 juanů (164$) a později by měl být dostupný za normální cenu 1299 juanů (212$). V plánu je také masivní export do Evropy, ale tam se bude s největší pravděpodobností jednat o přeznačování a prodej pod některou z místních značek (Archos, Medion apod.). Brzy tedy uvidíme jestli design zvítězí nad baterií 🙂

Zdroj Via

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.