O tom, že dnešní den se ponese v duchu Oppo se hovoří už nějakou dobu. Ano, dnes by měl být oficiálně prezentován napjatě očekávaný Oppo N3.

Ovšem vše nasvědčuje tomu, že kromě N3 bude dnes uvedeno také druhé, zatím tajemné zařízení. Podle spekulací a úniku informací by to mohl být Oppo R5, o kterém se tvrdí, že bude velmi štíhlý a svou 4 mm tloušťkou zaútočí na čelní pozici nejtenčích telefonů světa.

Fámy a spekulace kolem Oppo R5 jsou jedna věc, ale realita může být poněkud jiná. Trochu můžou napovědět i snímky ze stránek čínského certifikačního úřadu Tenaa, na kterých je R5 k vidění a podle parametrů, které unikly by rozměry Oppo R5 měly být 149 x 74,6 x 5,5 mm.

Co se týče dalších specifikací dohledatelných na stránkách Tenaa, by měl mít Oppo R5 5,2 palcový displej s Full HD rozlišením, procesor Snapdragon 615, 2 GB RAM, 13 MPix zadní fotoaparát, 5 Mpix přední kameru a OS Android 4.4.4. V parametrech není zmíněno rychlé nabíjení VOOC.

Z jiných zdrojů, tedy konkrétně z Oppomart, můžeme zjistit poněkud jiné specifikace. Podle nich by měl mít R5 rychlé nabíjení, ColorOS, 3GB RAM, 32 GB ROM. A vůbec zde nejsou uvedeny rozměry, takže nelze ani potvrdit ani vyvrátit, kolik milimetrů bude mít telefon v pase.

Screen-Shot-2014-10-29-at-12.45.18-am

Nezbývá tedy než vyčkat, až dnes proběhne Oppo prezentace a my se dozvíme konkrétní a snad přesné údaje.

[Zdroj] [Via]