Původní iNew V3 byl na začátku roku 2014 zjevením z čistého nebe, kombinace stylového designu, slušné výbavy a skvělé ceny učarovala mnohým i v naší české kotlině a z telefonu se stal velký prodejní hit. Malé vady na kráse se samozřejmě daly najít, ale stejně se jednalo o jeden z nejúspěšnějších modelů tohoto roku, takže není divu, že výrobce nehodlá měnit něco co funguje a servíruje nám v osvědčeném balení vylepšený produkt iNew V3 Plus. Jelikož je však vylepšení velmi podstatné a ještě potěšitelnější je cena, tak se musíme novince podívat pod kapotu podrobněji.

Na první pohled se toho moc nezměnilo, telefon vypadá v podstatě naprosto shodně jako jeho předchůdce, ale to není na škodu, tloušťka 6.5mm, váha 128 g a oku lahodící design prostě funguje. Uvnitř však proběhla malá revoluce a postarší čtyřjádrový MTK6582 s grafikou Mali-400 nahradil modernější osmijádrový MTK6592  taktovaný na 1.7 GHz s Mali-450. Jedním ze zádrhelů staršího modelu byla problematická GPS a nový čipset by měl tyto problémy řešit, první ohlasy jsou veskrze pozitivní. Také velikost RAM narostla z 1 GB na mnohem sympatičtější  kapacitu 2 GB, vnitřní paměť pak zůstala na 16 GB. Pětipalcový OGS displej s HD rozlišením 1280×720 pixelů a krytý Gorilla Glass se nezměnil, ale díky nové technologii výroby by měl být zářivější a na videu níže je to drobátko vidět. Baterie zůstala v kapacitě 1830 mAh, což je škoda, protože slabší výdrž byla dalším z nešvarů původního V3, ale u Pluska iNew slibuje díky úspornějšímu hardwaru a optimalizacím její 20-ti procentní nárůst, mno uvidíme. Malou mrzutostí je také protentokrát vynechání NFC čipu. Použitý systém nepřekvapí, jedná se o čistý Android 4.4 bez nástaveb a bloatware.

Samostatný odstaveček musím věnovat fotoaparátu protože se přiznám, že jsem zmaten 🙂 Původní iNew V3 disponoval velmi slušnou 13 Mpix zadní kamerou z produkce Sony, konkrétně IMX 135 se senzorem Exmor RS a clonou f/2.0. U iNew V3 Plus se všechny obchody, stránky a blogy shodují na použití opět  13 Mpix Sony Exmor RS, je tu však jedno drobné ALE… Jak vidíte z oficiálního materiálu níže, tak tam se inzeruje 16 Mpix Sony Exmor RS a zmatenost vzrůstá, jediným Sony Exmor RS s 16 Mpix je highendový IMX240 a ten bych v iNew rozhodně nečekal. Takže prozatím předpokládejme použití stejného fotoaparátu jako u staršího modelu a já se pokusím zjistit více přímo u distributora a výrobce.

1_05

Nový iNew V3 Plus bude opět fantastickou volbu v nižší třídě telefonů, protože se iNew povedlo zachovat cenu skoro na stejné úrovni při výrazném vylepšení parametrů. A protože náš osvědčený partner Coolicool připravil navíc slevový kupón tak je jeho koupě ještě výhodnější – z původní ceny 169.99$ se použitím kupónu „inewv3plus“ dostanete na parádních 159.99$ ! Jen podotýkám, že se jedná o předprodej a k odeslání budou telefony až 15.listopadu.

UPDATE : Tak na vyjasnění situace s fotoaparátem se pracuje, měl bych vědět víc v průběhu dneška nebo zítřka. Ale aby nejasností nebylo málo tak se možná nejedná o MTK6592 taktovaných na 1.7 GHz ale o MTK6592M na 1.4 Ghz… Radost 🙂 Ale jedno pozitivum je taky k dispozici, našel jsem jeden Antutu test předprodukčního vzorku a má velmi slušných 26.900 bodů.