Společnost Malata Group je známá spíš jako producent spotřební elektroniky a na čínském trhu figuruje zhruba třicet let. Na seznamu výrobců mobilních zařízení se objevila v loňském roce se svým Malata i8. Telefon sice nevynikal svými parametry, ale byl cenově dostupný a řadil se na čínském trhu mezi oblíbené značky. Dokonce i dnes jej můžeme objevit v nabídce několika čínských e-shopů.

V letošním roce, který je také třicátým jubilejním rokem pro Malata Group, se tento veterán čínského trhu chystá vrátit zpět do hry.  Wu Jian, prezident Malata Mobile Communications Co. Ltd, hrdě oznámil, že připravili novinku s názvem Dada X6. Toto zařízení by mělo být v Číně k dispozici od konce října.

Podle Wu Jian, by to měl být revoluční telefon, který bude mít nejen jedinečný design, ale upouští také od klasického „sluchátka“ a jako reproduktor, respektive jeho membrána, bude sloužit obrazovka telefonu. Tímto by se chtěla společnost Malata stát světovou jedničkou v rámci využití této technologie.

s_dbe79bc00fe04fc1b545f5af1a103bfb

Ovšem dlužno dodat, že první kusé informace o dalších parametrech Dada X6 jsou mírným zklamáním. Procesorem by měl být MTK6582 s 512 MB  RAM. Displej by měl být pěti palcový FWVGA a operačním systémem Android 4.4. Telefon by údajně měl být vodotěsný a odolný vůči prachu. Je však pravděpodobné, že si i s těmito specifikacemi své kupce najde.

[Zdroj] [Via] [Via]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.