Telefony vybavené OS Windows Phone se na trhu začaly objevovat v roce 2010 a za čtyři roky se jich prodaly 73 miliony, což je však kapka v moři celkově prodaných smartphonů. Těch byly prodány téměř 3 miliardy.

Ovšem viceprezident společnosti Alcatel, Dan Dery, má v tomto směru poměrně jasno. Budoucnost telefonů s Windows Phone vidí v orientaci na entry-level tržní segment. Ostatně proč ne? Společnost Alcatel se v poslední době specializuje na telefony, které se prodávají za cenu pod 200 dolarů, což je poměrně hodně pod průměrem, který je pro letošní rok odhadován na 314 dolarů.

Přestože Alcatel není nějakým výrazným producentem telefonů s WP, dost možná se jim povede zabodovat s POP 2 Windows Phone, který je právě zaměřen na základní tržní úroveň svým 4,5 palcovým displejem, čtyř jádrovým procesorem Snapdragon 410 s 64-bitovou architekturou a 4 MPix fotoaparátem a předpokládá se, že jeho cena bude poměrně nízká a bude se pohybovat kolem 150 dolarů.

Proč se tedy Dan Dery domnívá, že telefony s Windows Phone by mohly mít úspěch právě v nižší třídě tržního segmentu? Podle něj většina světových operátorů vnímá WP OS jako dobře prodejný právě v základní části trhu, a to možná i proto, že hladký chod WP zajistí i slabší hardware a zákazník dostane za poměrně nízkou cenu plně funkční zařízení, navíc se systémem, na který je zvyklý ze svého PC nebo notebooku.

Zároveň vidí velký potenciál ve Windows 10, který může přinést oživení na trhu s mobilními přístroji. Uživatelé údajně nechtějí složité systémy, ale dávají přednost tomu, co dobře znají. Těžko však odhadnout, zda slova viceprezidenta Alcatel budou mít nějaký výraznější dopad na zvýšení prodeje telefonů s WP. Jedno je však jisté, zákazník si svobodně zvolí sám to, co mu bude víc vyhovovat.

[Zdroj] [Via] [Zdroj foto: Reuters/Dado Ruvic]