Společnost Gionee není neznámá, spíš naopak. Proslavila se především výrobou ultra tenkých zařízení. Telefonů tak tenkých, že jeden z nich je zapsán v Guinnessově knize rekordů jako nejtenčí telefon na světě.

Ovšem přístroj, o kterém budeme mluvit dnes se vyznačuje něčím jiným a dá se říct, že je to něco, co běžného uživatele bude asi zajímat víc, než extrémně štíhlé tělo telefonu. Řeč bude o velkokapacitní baterii.

Gionee V188S prošel začátkem tohoto měsíce certifikací Tenaa a nyní je k mání u čínských prodejců (například Tmall) za cenu 1499 jüanů (245 dolarů).

Gionee-V188

Pokud se blíže podíváme na specifikace Gionee V188S zjistíme, že telefon má pěti palcový LCD displej s rozlišením 1280 x 720 pixelů. Procesorem je čtyř jádrový MT6582 s taktem 1,3 GHz, který je doplněn 1 GB RAM a 8 GB vnitřní paměti. Tu lze rozšířit pomocí SD karty až na (podle prodejce) 128 GB. Hlavním tahákem je však baterie s kapacitou 5200 mAh. I když, jak se podle úvodního obrázku zdá, je baterie nevyjímatelná.

Na zadní straně přístroje je umístěn 8 MPix fotoaparát, na přední straně pak 2 MPix kamera. Gionee V188S podporuje Dual SIM, TD-LTE, TD-SCDMA, GSM, Wi-Fi, Bluetooth a je vybaven obvyklými senzory. Operačním systémem je Android 4.4.

Podle rozměrů 144,5  x  71,45  x  10,4 mm a váhy 182,5 g to není zrovna hubeňour jako jeho předchůdci. Ovšem mnozí zákazníci dají přednost tlustšímu a těžšímu telefonu s výkonnou baterii, před štíhlým přístrojem s nízkou výdrží. Gionee V188S je v prodeji zatím jen v Číně, ale snad se vbrzku objeví i na mezinárodních trzích.

[Zdroj] [Via]

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.