O extrémně levném Windows tabletu Pipo W4 se toho v minulých dnech a týdnech namluvilo hodně, oznámená cena 499 juanů (tedy asi 81$) otvírala předem peněženku i zarytým škudlilům. Teď jsme se konečně dočkali oficiálního uvolnění modelu na trh a hle zprávy nelhaly, v čínské distribuci je tablet opravdu za ohlášenou cenu, ale pro nás na druhém konci světa je bohužel situace drobátko méně veselá. K dnešnímu dni jsem W4 našel mezinárodně dostupné za cenu kolem 120$ což samozřejmě stále není špatné, ale už se nejedná o kauf roku, protože pokročilejší modely s 2 GB RAM/32GB ROM atakují hranici 150$ (například Teclast X80h).

51

Další nemilou zprávou je použití horší varianty CPU od Intelu Z3735G, přičemž původní zprávy mluvily o variantě „F“, která má mnohem lepší paměťovou propustnost. Pro ty kdo o W4 ještě mnoho neslyšeli tak se jedná o 8″ Windows 8.1 tablet s rozlišením 1280×800 pixelů, 1 GB RAM a 16 GB eMMC paměti, Wi-Fi, BT, OTG, microSD slotem, baterií s kapacitou 4500 mAh a plastovou konstrukcí s tloušťkou 10.2mm. Osobně jsem zvědav kam vyšplhá mezinárodní cena druhého námi nedávno popisovaného 81$ tabletu – Ployer Momo8-W, protože manévrovací prostor v nižší třídě není velký.

Co Vy ? Koupili byste tablet s cenovkou pod 100$ a danými specifikacemi ?

Zdroj

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.