Minulý týden proběhla českým mediálním rybníčkem zpráva o ultralevném tabletu Pipo W4 a neuběhlo ani pár dní a máme tu dalšího čínského adepta na vítěze poměru cena/výkon, který dorovnává cenu Pipa (499 juanů/81$/1750 korun) a podle prvních obrázků a informací by měl přinést ještě o něco větší kvalitu zpracování. Seznamte se – Ployer Momo8-W.

Značka Ployer je v naší kotlině v podstatě neznámá, ale v Číně se jedná o velmi populárního výrobce, který v minulosti vydal produkty slušné kvality takže se nejedná o nějaký klasický no-name. Ployer Momo8-W je 8″ tablet s rozlišením 1280×800 pixelů. poměrem stran 16:10 a 64-bitovým procesorem Intel BayTrail-T Z3735F, paměti pak 1 GB DDR3L RAM (existuje i 2 GB verze) a pouhých 16 GB úložiště. Je tu samozřejmě možnost rozšíření microSD kartou, ale po instalaci Windows a Office vám zbude na interním disku zhruba 3 GB prostoru což opravdu není mnoho. Baterie má kapacitu 4300 mAh a malým ústupkem je pak absence HDMI-out portu.

Cg-4WFQn4JKIA1MbAADedNqLU-0AAPjJAFAmcUAAN6M188

Systémem je Windows 8.1 s plnou licencí a Office 365 s roční licencí, je až úsměvné jak dotační politika Microsoftu stlačila ceny tabletů, 81$ vám obvykle v minulosti nestačilo ani na koupi samotných Windows 🙂 Uvidíme za jakou cenu vstoupí Ployer Momo8-W na mezinárodní trh, protože uvedená cena se pochopitelně týká pouze domácího čínského trhu. Glosa „…za ty prachy…“ je i tak naprosto na místě.

Zdroj

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.