Společnost Alcatel asi netřeba nějak zvlášť představovat. Mnozí z nás jistě vzpomínají na doby, kdy Alcatel telefony byly na českém trhu velmi populární. Ne snad proto, že by to byla nějak mimořádné pohledná zařízení, ale hlavně proto, že jejich cena byla pro české poměry velmi příznivá.

Alcatel se na český a slovenský trh vrací, a to hned se třemi modely z řady POP. Tyto telefony nabízejí nejen přijatelnou cenu a výkon, ale mají i nový zajímavý design a poměrně solidní zpracování.

alcatel-pop-d3

Verze POP D1, POP D3 a POP D5 se liší pouze velikostí displeje, jehož úhlopříčka se pohybuje od 3,5 do 4,5 palce. Všechny tři modely jsou vybaveny operačním systémem Android 4.4 Kitkat a mají několik předinstalovaných aplikací. Určitou výhodou je i podpora Dual SIM.

alcatel-pop-d5

Díky svým specifikacím asi nejvíce osloví nenáročné uživatele, případně rodiče dětí, kteří chtějí svou ratolest vybavit prvním „chytrým“ telefonem. Ceny by se měly pohybovat od 1924,-Kč (70 euro) za POP D1, přes 2363,-Kč (86 euro) za POP D3 až po 2748,-Kč (100 euro) za Alcatel POP D5. Všechny tři modely by se měly začít prodávat letos v listopadu, takže by to mohla být dobrá inspirace na vánoční dárek.

[Mojandroid.sk]