Technologie VOOC pro rychlé nabíjení baterie je jedna z nejzajímavějších funkcí, kterou najdeme například u Oppo Find 7. Jde opravdu o velmi rychlé nabití, kdy stačí pouhých 30 minut, aby se baterie nabila na 75%. A není to jen marketingový tah, je to skutečnost, která je potvrzená a ověřená. Společnost Oppo chce tuto technologii také včlenit do svého připravovaného Oppo N3, který by měl být představen na konci října.

Informace o VOOC technologii pro N3 zveřejnila Oppo na svých oficiálních stránkách. Pro plnou funkčnost rychlého nabíjení je zapotřebí speciální nabíječky, která tuto funkci podporuje. V případě N3 bude nabíječka podstatně menší než u Find 7 a bude vybavena USB portem. Jak bude rychlé nabíjení u N3 probíhat v reálu, však ukáže čas, ale určitě by tento telefon s funkcí rychlého nabíjení mohl zabodovat vůči konkurenci.

Pojďme si shrnout, co vše zatím o Oppo N3 víme. Společnost Oppo oznámila, že telefon bude mít dvě verze v rámci konstrukce a použitých materiálů. Jedna varianta bude mít rám ze slitiny hliníku a lithia, bude lehčí a bude mít tmavší barvu. U druhé verze bude použitým materiálem nerezová ocel. Tento model bude těžší a jeho barva bude stříbrošedá.

Z dalších upoutávek jsme se mohli dozvědět, že N3 bude mít 5,9 palcový displej s rozlišením 1080 pixelů a stejně jako jeho předchůdce N1 bude mít 3 GB RAM a zcela nový procesor Snapdragon 805. Pokud by to byla pravda, tak N3 by se stal jedním z nejsilnějších telefonů na trhu.

Ovšem o použitém procesoru Snapdragon 805 panují jisté pochybnosti, podobně jak tomu bylo u N1, kdy se také hovořilo o procesoru Snapdragon 805, ale nakonec los padl na Snapdragon 600. A navíc „N“ řada nikdy nebyla pro Oppo tou stěžejní. Příští měsíc ukáže, jak se věci opravdu mají.

[Gizchina.com]