Tento nenápadný model od společnosti THL můžete na našem trhu najít poměrně krátkou dobu. Pokud nebažíte po posledních technických inovacích z oblasti mobilních telefonů a vystačíte si s vetšinou oblíbených běžných funkcí, solidním zpracováním a Androidem 4.4.2 KitKat za velmi lákavou cenu, je THL T6s určen právě vám. Přístroj k testování zapůjčil  Mnshop.cz.

Balení

T6s je standardně uložen v krabici z bílé lepenky s logem THL. V krabici najdeme telefon, uživatelskou příručku v češtině a angličtině, USB nabíjecí a synchronizační kabel, EU nabíječku, zadní ochranný kryt, náhradní krycí folii, sluchátka a baterii. Sluchátka jsou klasické pecky s přepínačem pro příjem hovoru.

2

Design telefonu

THL T6s je elegantní, spíše hranatý telefon se spodní a horní hranou zaoblenou, který při váze 155 g i s baterií ve své kapse téměř neucítíte. Při rozměrech 143×71×8 mm a displejem 5 palců se výborně drží v ruce a je stabilní při focení. Hardware telefonu je ukryt v plastovém těle (nenajdete zde kousek kovu), ale dílenské zpracování je kvalitní a telefon díky tomu nikde nevrže ani neskřípe.

Pohled na čelní stranu odhalí v její spodní části telefonu klasická kapacitní tlačítka, která nejsou podsvícená. Nicméně kapacitní tlačítka jsou vidět dobře z jakéhokoliv úhlu a jejich pořadí je stejné jako u drtivé vetšiny smart telefonů. Horní část přední strany je obsazena přední 0,3 MPix kamerou, notifikační diodou a reproduktorem (sluchátkem). Hlavní částí je samozřejmě 5 palců veliký IPS displej od společnosti JDI s rozlišením 854 x 480 pixelů (24 bit).

Horní hrana je místem pro micro USB konektor (USB 2.0 synchronizační/datový kabel) a 3,5 mm sluchátkový jack. Levá hrana (z čelního pohledu) je osazena kolébkovým tlačítkem pro ovládání hlasitosti, kdežto pravá je osazena tlačítkem pro zapnutí/vypnutí telefonu. Tlačítka jsou solidního provedení, jsou pevně usazena. Trochu me překvapila výška obou tlačítek. Jsou velice nízká a při letmém pohledu na telefon je téměř nevidíte. Toto je mi sympatické, protože si můžete být jisti, že telefon nepřepnete do jiného stavu náhodným dotykem na tlačítko.
Dolní stranu designeři telefonu obdařili nenápadným úzkým otvorem (dalo by se říci štěrbinou), který slouží k jednoduchému a pohodlnému odejmutí zadního krytu, aniž byste si museli lámat nehty.

Co objevíme na zadním krytu? Především tam najdeme výřez pro 5 MPix kameru s bleskem, logo firmy THL a otvor pro reproduktor. Zadní kryt je jednoduše odejímatelný bez jakýchkoli problémů. Kryt je hladký bez textury nebo jiné úpravy. Dílenské provedení i lícování jednotlivých komponent telefonu je na vysoké úrovni. Nezbývá říct, že celkový dojem je víc než dobrý.

Hardware

Po jednoduchém odejmutí zadního krytu uvidíme standardní rozložení míst pro kameru, blesk, dvě SIM karty, baterii a reproduktor. Lehce vyjímatelná Li-Ion (Lithium-Iontová) baterie má kapacitu 1900 mAh. Jakmile vyjmeme baterii, dostáváme se k místům pro SIM karty. Telefon je možno osadit 1x Stadnard SIM kartou a 1x Micro SIM kartou, které samozřejmě můžeme provozovat ve společném nebo samostatném módu. Vedle místa pro micro SIM kartu je slot určený pro datové karty typu SD/SDHC s kapacitou až do 32GB.

Motorem tohoto elegána je čtyř jádrový procesor MTK6582M, který je osazen čtyřmi jádry ARM Cortex-A7, jež vynikají svou nízkou spotřebou energie a běží při taktu 1.3GHz na jádro. K tomu připočtěte 1GB RAM operační paměti a 8GB ROM vnitřní paměti s možností přidat až 32GB s externí SD kartou. Hráči mohou využívat na 100% grafický čip ARM Mali-400 MP2 taktovaný na 500 MHz.

Co se sítí týče, s THL T6s můžete komunikovat všude, kde jsou v dosahu sítě typu 2G: GSM 850/900/1800/1900MHz a 3G: WCDMA 850/2100MHz. Tento telefon podporuje samozřejmě UMTS (384 kbit), EDGE, GPRS i HSPA+. Jste-li v dosahu LTE, tak máte smůlu, protože LTE sítě T6s nepodporuje. Seznam senzorů je určitě dostatečný, jejich výčet nezabere mnoho místa, ale je to klasika, která nesmí chybět: Proximity, Light, Accelerometr, Gravity.

Displej

Co říci k displeji? THL T6s disponuje displejem typu FWVGA o velikosti 5 palců s rozlišením typu  FWVGA TFT, displej je kapacitní multidotykový a jak jsem zmiňoval výše, jeho rozlišení je 854 x 480 pixelů (barevná hloubka – 24 bit) se zobrazovací schopností 16 milionů barev. Pozorovací úhly jsou maximální. Barvy jsou jasné, nezkreslené a věrné. Samozřejmostí je možnost nastavení automatické změny jasu displeje podle světelných podmínek. I když  displej není Full HD, je kvalitní a vzhledem k ceně přístroje naprosto dostatečný.

THL T6s standardně podporuje video formáty 3GP/MPEG4/AVI/MOV/MKV. Mnou zkoušená videa měla korektní barevné podání, přehrávání bylo plynulé. Pro zobrazení obrázků máte k dispozici formáty JPG/GIF/BMP/PNG (telefon si poradí také s PDF a TXT formáty).

Když už jsme u těch formátů, co se audio souborů týče, máte k dispozici standardní škálu, kterou není problém přehrát: MP3/AMR/MIDI/WAV/APE/FLAC. Musím zde ovšem podotknout, že reproduktor umístěný na zadní straně zařízení je poněkud slabší. Při maximální hlasitosti se v místnosti krapet ztrácí. Během hovoru jsem však žádný problém s hlasitostí nebo nějakým zašuměním hovoru neměl. Zvuk byl jasný a čistý jak při volání v 2G tak 3G síti.

Výkon

Jak jsem již psal výše, THL T6s běží na čtyř jádrovém MTK6582 (Cortex A7 quad core) v kombinaci s grafickým čipem ARM Mali-400 MP2. Výsledky testu jsou tudíž odrazem této výbavy. Posouvání launcheru bylo plynulé, rychlé a nezaznamenal jsem žádné lagy.
V klasickém Antutu v.5.0 testu dosáhl telefon hodnoty 18787. Co se testu Quadrant týče, zde dosáhl telefon na hodnotu 7222 a v posledním NenaMark testu posbíral 59,8 bodů. Pro hráče budou asi zajímavé výsledky testu 3D Mark, kde výsledek pro ICE STORM UNLIMITED bylo 2852 bodů, pro ICE STORM EXTREME to bylo 2116 a poslední ICE STORM dosáhl na 3236 bodů. Myslím si, že z pohledu cena/výkon, je tento stroj velmi kvalitním telefonem.

Verze Androidu

T6s je vybaven systémem Android 4.4.2 KitKat (čeština je samozřejmě jedním z mnoha jazyků, které si můžete zvolit). Tento systém je dobře odladěný a stabilní.

Fotoaparát

Telefon je vybaven přední a zadní kamerou a LED bleskem. Zadní 5 MPix kamera po interpolaci zvládá 13MPix. Přední kamera je 0,3 MPix po interpolaci 2MPix. Všechny zde umístěné snímky byly foceny s defaultní aplikací pro focení při automatickém režimu. Kvalita fotografií je dána nijak závratnou kamerou. Barvy místy mírně ujíždějí a vyvážení bílé není dokonalé. Na druhou stranu, makro zvládá THL T6s poměrně dobře. Musím ovšem dodat, že s použitím některých speciálních aplikací pro focení, dosáhnete určitě lepších výsledků.

GPS a konektivita

Telefon jsem připojoval k naší Wifi síti v místnosti, kde není router. T6s se chytil bez problémů během pár vteřin. V místnosti s routerem jsem měl krásný plný signál. Ve vedlejších místnostech signál malinko klesl, ale přesto byl příjem výborný. Bydlím v přízemí a musím říct, že minimální signál jsem měl i na zahradě za domem cca 25 – 30 metrů od routeru.

První fix GPS byl překvapivě rychlý, už asi po 15 – 20 vteřinách. Po zhruba necelé minutě byla přesnost okolo 5 metrů. Pro otestování GPS jsem nainstaloval EndoMondo a vyrazil na nákup do blízkého obchodu. S telefonem v kapse jsem nakoupil vše potřebné a vrátil se domů. Výsledek trasy zaznamenané pomocí GPS a EndoMondo můžete vidět na screenshotu níže. Vyzkoušel jsem ještě další aplikaci pro GPS a screenshoty si můžete prohlédnout níže.

Specifikace

THL T6s

HLAVNÍ
Výrobce THL
Model T6s
Datum zahájení činnosti v prodeji
DISPLAY
Rozměry 5 palců
Rozlišení 854 x 480 (FWVGA TFT)
Ochrana
Další JDI IPS
HARDWARE
Operační systém Android 4.4.2 KitKat
Chipset Mediatek
CPU MTK6582 (ARM Cortex A7 quad core) / 1300 MHz
GPU ARM Mali-400 MP2 / 500 MHz
RAM 1GB
Baterie 1900 mAh
Další
KAMERY
Zadní 13 MPix
Přední 2 MPix
Specifikace LED blesk
Video 3GP/MPEG4/AVI/MOV/MKV
PAMĚTI
Vnitřní 8 GB
SD karty Ano, microSD / SDHC  až 32 GB
PŘENOS DAT
Dual Sim Ano
2G/3G GSM 850/900/1800/1900MHz a WCDMA 850/2100MHz
TĚLO TELEFONU
Rozměry 143 × 71 × 8 mm
Hmotnost 155 gr (včetně baterie)
Barvy Černá, bílá
INFORMACE O NÁKUPU
Cena 3 266 Kč / prodáva Mnshop.cz

Závěr

THL T6S je dobrý a kvalitní nízkorozpočtový telefon. Má všechny klasické funkce, které využijeme a při poměru cena/výkon je určitě žhavým adeptem na koupi. T6S není smartphone s nejlepšími specifikacemi, ovšem pro každodenní použití v osobním nebo pracovním životě, určitě stojí jeho koupě za zvážení. Za zapůjčení děkujeme Mnshop.cz.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.