Čínská společnost vyrábějící hlavně telefony, Elephone, se rozhodla rozšířit své portfolio o nevšední TV Box.

TV Box Elephone je zařízení válcovitého tvaru a bílé barvy s barevným logem Elephone na přední straně. Design má k podmanivosti daleko, doufejme s uvedení černé a nejlépe matové barvy, přesto je tento výrobek zaměřen spíše na funkce, pojďme se na ně podívat blíže.

Spíše než uvedení dalšího všedního TV Boxu se v Elephone rozhodli přidat zajímavou funkci v podobě pohybové HD kamery. Můžete tedy nechat kameru zaplou a klidně jít pryč z místnosti nebo prostoru, kde je TV Box umístěn. Kamera se díky snímači pohybu zapne při jakémkoliv pohybu v jejích okolí a začne samovolně nahrávat video. Dokonce je možnost odeslání zprávy na telefon a živé sledování streamu rovnou na display vašeho telefonu přes WiFi (a možná i dat operátora).

V demo-videu níže Elephone ukazují využití TV Boxu v domácnosti, jako „hlídacího psa“ nebo chůvičku dítěte.

elephone-android-tv

Běžné funkce jsou v Elephone TV Boxu samozřejmě přítomny také. Pokud jej připojíte do televize, může streamovat obraz z několika video-kanálů, SD karty nebo za použití miracastu. Je možno také hrát  hry přes WiFi přes telefony nebo tablet.

TV Box Elephone pohání Rockchip RK3188 a 1Gb RAM a Androidem 4.4.2 s cenovkou pouhých 79.99$.

Další potěšující zprávou je spolupráce Elephone s www.dx.com (známý to dealextreme), kde budou TV Box nabízet celosvětově s dárkovou akcí, kdy 100 prvních kupců dostane zdarma 16Gb paměťovou kartu a dalších 900(!!!) zákazníků 8Gb kartu.

[ gizchina.com ]