Není nutno jen chválit. Ať už čínské výrobce telefonů, nebo také největšího amerického producenta mobilních zařízení. I oni totiž mají své špatné dny. A tentokrát se jim to tak nějak sešlo.

Začneme společností Meizu, protože stížnost na jeden z jejich MX4 se objevila včera. Jakýsi čínský zákazník si objednal svůj vytoužený MX4. Zaplatil a těšil se na to, až mu telefon dorazí. Přístroj byl v pořádku doručen, zákazník si radostně otevřel krabici a zjistil, že všechno je bez chyby, telefon vypadá skvěle, ovšem má to jednu drobnou, ale podstatnou závadu. Chybí tlačítko pro zapnutí/vypnutí telefonu. Poměrně prekérní situace, že ano. Zákazník však nelenil a přístroj okamžitě reklamoval. A samozřejmě vše zveřejnil na internetu. Reakce Meizu byla téměř okamžitá. Sám viceprezident Meizu, pan Li Nan, se dotyčnému omluvil, a to nejen v komentáři na internetu, ale také písemnou formou a zaručil se, že společnost se bude urychleně snažit tuto chybu napravit. Snad bude mít tento příběh i šťastný konec a dotčený zákazník dostane zdarma svůj plně funkční MX4.

Druhou společností, která právě prožívá svůj špatný den je americký Apple. Jim se totiž tak trošku telefony ohýbají. Stačí si dát svůj úplně nový iPhon 6 do přední kapsy těsnějších kalhot, sednout si a je vymalováno. Je jasné, že ohýbání, nebo ohnutí telefonu je poměrně normální. Ovšem jen potud, pokud se pak telefon vrátí zpět do svého původního stavu. A to se právě u nových modelů iPhone neděje. Údajně je to způsobeno ne zcela dokonalou slitinou hliníku, která byla při výrobě těla telefonu použita. Protože tato informace je poměrně čerstvá, tak zatím neznáme reakci společnosti Apple. Proto tedy platí doporučení, nenoste iPhone 6 v přední kapse kalhot a pokud už ho tam nosíte, nesedejte si.

Aktualizace:

Na stránkách thenextweb.com se právě objevila reakce Apple na to, jak hodlají řešit ohýbání jejich telefonu. Takže, pokud půjde o reklamaci, která vznikla při běžném použití telefonu, například pokud si ho strčíte do kapsy a on se ohne, tak vám Apple v rámci záruky tento poškozený kus vymění za nový. Ale pokud odborník na reklamace zjistí, že tento problém byl způsoben záměrně (záměrné pokusy o ohnutí telefonu), tak na reklamaci a nový telefon můžete zapomenout.

Test ohýbání iPhonu se rozhodl udělat i jeden uživatel a zveřejnil jej na YouTube. Mrkněte na video.

Nikdo není dokonalý. Ani takové věhlasné společnosti jako jsou Apple a Meizu. Doufejme,  že toto jsou jen nahodilé záležitosti a ne setrvalý stav.

[zdroj foto: Gizchina.it, internet ]

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.