Čínská společnost Xiaomi ušla dlouho cestu, než se stala z neznámé firmy pátým největším výrobcem telefonů na světě. Její raketový vzestup můžeme sledovat zvláště v posledních letech a podle CST (Strategy Analytics‘ Country Share Tracker) se Xiaomi Redmi 1S stal za druhý kvartál letošního roku čtvrtou nejprodávanější značkou.

Jaký je klíč tohoto úspěchu? Jsou to cenově dostupné telefony s high-endovými specifikacemi a skvěle optimalizovaný softwarový a hardwarový ekosystém a samozřejmě její Redmi řada.

Začátkem tohoto měsíce se společnosti podařilo prodat během bleskové prodejní akce na Flipkart (Indie) 40 000 kusů Redmi 1S, a to pouze za 4,2 sekundy. A vzhledem k tomu, že zítra se chystá v Indii do prodeje dalších 60 000 kusů Redmi 1S, je tato informace opravdu pozoruhodná.

Určitě je to především poměr cena/výkon, co láká k nákupu tohoto zařízení. Ostatně specifikace mluví samy za sebe. 4,7 palcový displej s rozlišením 1280 x 720 pixelů, čtyř jádrový procesor Snapdragon 400 s taktem 1,6 GHz, 1 GB RAM, 8 GB ROM, 2000 mAh baterie, zadní 8 MPix fotoaparát a slot pro SD kartu.

Co říkáte na Redmi řadu vy? Jste zvědaví, na další novinky Xiaomi?

[Gizchina.es]