Meizu a Xiaomi jsou společnosti, o kterých se v posledních týdnech mluví nejvíce a to buď díky nedávné prezentaci svých vlajkových lodí, nebo soupeření, které mají mezi sebou. Rivalita je tak vyostřená, že se mluví o tom, že Xiaomi připravuje nové Redmi s MediaTek MT6595 procesorem a i dalším vybavením podobným Meizu MX4.

Meizu MX4 je tedy v prodeji, ale Jack Wong nám slíbil alespoň 4 modely telefonu do konce roku. Kde jsou? Poslední zvěsti a úniky vždy hovořily o Meizu MX4 Pro, čekají nás však celkem ještě tři další zařízení.

Jak Jack Wong zveřejnil na svém oficiálním Weibo profilu, společnost již má plány na spuštění nového smartphonu střední třídy, jež by měl soupeřit s Xiaomi Redmi. Tento by se mohl jmenovat Meizu MX4 Mini a očekává se, že cena pro čínský trh nepřesáhne 1499 juanů, tedy zhruba 244 dolarů.

První údaje o domnělém MX4 Mini hovoří o 1080p displeji, osmijádru MediaTek MT6592, 4G LTE a prostor pro microSD karty. Redmi od Xiaomi má displej s rozlišením 720p, 4G LTE, ale jeho cena je mnohem nižší.

To jak Meizu a Xiaomi bude bojovat o tržní podíl bude zajímavé sledovat. Co myslíte?

[Gizchina.com]