Samozvaný čínský technický analytik Pan Jiutang, sdílel na čínské sociální síti Weibo své názory na použití nového CPU Snapdragon 810 v připravovaných telefonech a naše mateřská redakce gizchina.com považuje jeho závěry za určitě hodné pozornosti.

Pan Jiutang je velmi aktivním členem sociální služby Weibo a často nabízí své myšlenky ohledně novinek na čínském technologickém trhu. Po oficiálním zveřejnění specifikací Snapdragonu 810 se pustil na Weibo do analýzy, který z velkých čínských výrobců telefonů bude prvním, kdo zbrusu nový CPU použije ve svém modelu.

Jeho výběr zahrnuje Oppo Find 9, Vivo Xplay 5 a Xiaomi Mi5. Vzhledem ke zkušenostem s výše zmíněnými společnostmi a jejich vydáváním nových modelů se dá usuzovat, že s největší pravděpodobností na trh nejdříve dorazí Vivo Xplay 5, následováno Oppo Find 9 a posléze někdy, během roku 2015 pak Xiaomi Mi5. Vivo Xplay 5 by se mohlo objevit na trhu už v prosinci nebo lednu, načasováno na vydání na Čínský Nový Rok.

Snapdragon-810

Je tu však ještě jeden výrobce, který by mohl vstoupit do závodu. Sice je to jen náš pocit, ale myslíme, že IUNI má v rukávu připraven k vydání ještě jeden model před koncem roku. Ačkoliv je to společnost malá, tak silné vazby na Gionee by mohly přesvědčit Qualcomm k poskytnutí Snapdragonu 810 pro potřeby IUNI U4.

A co nás vlastně čeká s příchodem Snapdragonu 810 ? Má co nabídnout ? Víme, že se bude jednat o osmi jádrový procesor s big.LITTLE architekturou, přepínající mezi jádry vzhledem k využití v rámci maximální úspory baterie. Čip bude schopen přehrávat 4k video, bude obsahovat grafiku Adreno 430 a podporovat LTE frekvence. Rozhodnutí Qualcommu použít osmi jádrový procesor je zajímavé i s ohledem na jejich video ze začátku roku, kde si utahují z osmi jádrových procesorů Mediateku a tvrdí, že osm jader není rozhodně třeba. Uvidíme.

Zdroj