Výrobky amerického molocha Amazonu nejsou něco, o čem bychom obvykle psali, ale nová řada produktů Kindle Fire HD má několik spojujících prvků s naším čínským zaměřením a já neodolal.  Cena je tím prvním co uhodí do očí, přiznejme si, že 99 dolarový tablet od značkového výrobce je něco jako sněhulák v létě. Takže co nám to vlastně američtí soudruzi vydali ?

Řada Kindle Fire HD je plánována jako vstupní model do světa tabletů a nové kusy toto naplňují beze zbytku. K dostání budou ve dvou variantách úhlopříčky (6“ a 7“) a shodnými vnitřnostmi, čtyřjádrový Mediatek CPU na 1.5 GHz, 1 GB RAM, 8 nebo 16 GB paměti a IPS displej s rozlišením 1280×800 krytý Corning Gorilla Glass 3. Rozměry menšího z nich (který dorazí na trh jako první) budou 169x103x10.7mm, váha 290g, výdrž baterie zhruba 8 hodin a dostupnost v pěti barevným odstínech. Podle prvních testů je výkon na fantastické úrovni vzhledem k cenovce a levné tablety čínské provenience budou mít problém mu konkurovat.

kindle-fire-hd-6_result

 

Samozřejmě nic není tak růžové, jak se zdá a Kindle Fire HD tablet bude mít i řadu nevýhod, z hardwarových jmenovitě absenci slotu na paměťové karty či SIM, ze softwarových pak vlastní systém FireOS 4 vycházející z Androidu 4.4, ale pro českého zákazníka stále příliš provázaný se službami Amazonu povětšinou nedostupnými v naší domovině. Ale přesto se jedná o velice zajímavý produkt, který bude od konce října dostupný i v Evropě německý Amazon už ho má v nabídce za 99 euro (v případě 6“ verze) a za 139 euro (7“). Obvyklá tragická konverze dolar = euro nám výhodnost opět trochu snižuje ale stále je velice příjemná.

Do Evropy pak pravděpodobně vůbec nedorazí edice Kindle Fire HD Kids určená pro potěchu potěru a krytá 2-letou zárukou výměny kus za kus bez diskuzí. Velký 8.9“ tablet Kindle Fire HDX pak už rozhodně nikoho neosloví svojí cenou, 379 dolarů už je poměrně pálka i na highend model.