Kdo z nás by nechtěl ušetřit peníze, čas i prostor při stahování dat do svého telefonu? Určitou pomůckou pro nás spořivé se jeví aplikace Opera Max, která sází na kompresi veškerých přijatých dat, která protečnou telefonem. Není to tedy „jen“ prohlížeč, ale aplikace, která nám pomůže dosáhnout maximální úspory a usnadní správu přenesených dat. Při dlouhodobém používání Opera Max je dokonce slibována až 50% úspora.

Vše funguje na principu VPN, ke které se musíte pro využití aplikace připojit. Komprimována jsou všechna přijímaná data s výjimkou dat šifrovaných. Kromě této komprese nabízí Opera Max i funkci analýzy objemu přijímaných dat jinými aplikacemi, takže si můžete udělat poměrně přesnou představu, kolik která aplikace spotřebovává a kolik Opera Max ušetřila.

Proč zrovna dnes hovoříme o Opera Max? Právě včera totiž norská společnost Opera oznámila spolupráci s tchajwanským výrobcem MediaTek a dohodli se, že Mediatek bude integrovat Opera Max do svých procesorů. Tedy konkrétně do 64-bitového osmi jádrového MT6752 a čtyř jádrového MT6732, přičemž oba čipsety se vyznačují podporou LTE. Předpokládá se, že tato služba bude pro každého uživatele volitelná.

Pro jasnější představu, jak Opera Max funguje nabízíme video.

[Gizchina.it]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.