Všichni nadšení fanoušci Meizu, a že jich není málo, toužebně očekávají nástup bílé varianty MX4. Ne že by ten šedý model nevypadal hezky, ale přece jenom bílá je poněkud víc sexy. Při představení MX4 společnost Meizu slibovala nejen šedou a bílou verzi, ale také luxusní zlatou. Ovšem zatím lze předobjednat pouze šedý model.

To by se však mělo brzo změnit, ale bohužel, jen pro čínské zákazníky. 20. září/septembra by měla jít k předobjednávkám i vytoužená bílá varianta. Fanoušci, pobývající za hranicemi veliké Číny si budou muset na svůj bílý MX4 počkat.

Tento pomalý nástup prodeje bílého MX4 je zřejmě způsoben jednak velkou poptávkou po MX4 a jednak nedostatečnými výrobními kapacitami. Podle informací samotné společnosti by jejich výrobní linky měly vychrlit 10 000 kusů telefonů za den. Není to málo, ale není to také mnoho vzhledem k tomu, že v předobjednávkách je už bukováno 7 700 000 kusů. Podle vedení Meizu je tedy nevyhnutelné se s touto situací nějak vyrovnat. Je nasnadě, že je nutno zvýšit produkci. A protože výrobní kapacity Meizu jsou nedostatečné, uvažují o využití pomoci třetích stran. Proto bude bílý MX4 zatím vydán jen v limitované edici.

A co se týče již předobjednaných telefonů? Platí zde pravidlo „kdo dřív přijde, ten dřív mele“. A přednost budou mít především ti, kteří složili aspoň částečnou finanční hotovost na účet společnosti. Další věc, která s tímto nepřímo souvisí je i to, že cena za bílý MX4 bude vyšší než se původně očekávalo, tedy vyšší než kolik stojí šedá verze. Tento nárůst ceny lze zdůvodnit zvýšením nákladů na výrobní proces.

[Gizchina.com, Gizchina.it]

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.