Přestože prezentace iPhone 6 a iPhone 6 Plus proběhla před týdnem, už se objevují první klony těchto zařízení. A kdo že je vyrábí? Ano, správně, jsou to malé a střední čínské společnosti, které jak se zdá, obšlehnou kde co a nejen to, ještě svůj klon prodají za lidovou cenu. Mezi prvními klony na scéně se objevil Vphone I6. A dnes útočí klon další, a tím je Sophone i6.

Jaký je společný rys „klonovacích“ společností? Především jméno, to může být Sophone, Vphone, GooPhone a nebo CooPhone. Prostě jak se tak zdá, Phone a něco před tím, je sázka na jistý „jabkový“ klon.

Co nám tedy Sophone i6 nabízí? Každopádně velmi podobný design. Pokud bychom originál a klon položili vedle sebe a telefony byly vypnuté, budeme muset chvíli přemýšlet, co je klon a co originál. Dokonce i rozdíly velikosti jsou minimální. Sophone i6 je cca o 1 mm delší a 0,5 mm silnější než originál. Pokud bychom telefony vzali do ruky, samozřejmě rychle najdeme rozdíl v kvalitě materiálů a zpracování. Ale ten hlavní rozdíl je cena. Zatím co originál by měl stát podle odhadů od cca 19400,-Kč do 25000,-Kč, tak klon se už teď prodává za 139,99 dolarů, což je zhruba 2988,-Kč.

Pokud bychom se hlouběji podívali do specifikací Sophone i6, můžeme zjistit, že procesorem je čtyř jádrový Mediatek MT6582 taktovaný na 1,3 GHz a doplňují jej 2 GB RAM a 4 GB ROM s možností rozšíření až na 32 GB. Displej je stejně velký jako u originálu, tedy 4,7 palce s rozlišením 960 x 540 pixelů. Hlavní kamera je 13 MPix a přední kamera pak 5 MPix. Operačním systémem je Android 4.3 s nadstavbou iOS 7.

Zaujal vás tento klon? Pokud ano, není nic snazšího než se podívat na stránky prodejce, zjistit přesné specifikace, prodejní podmínky a…

[Gizchina.it]