Zklamání a pocit toho, že si s námi jen kdosi pohrává. Tak by se možná dalo stručně shrnout počínání skupiny italských vysokoškolských studentů, kteří na facebookových stránkách avizovali, že připravují nový telefon, který bude vybaven „nekonečnou“ baterii, která bude čerpat energii z alternativních obnovitelných zdrojů. O tomhle zajímavém projektu jsme vás informovali před pár dny. Sice s trochou podezírání a skepse, ale přesto nebylo tak těžké připustit, že by něco takového mohlo spatřit světlo světa.

Mohla to být revoluční myšlenka. Mohl to být ekologicky postavený projekt, který dotažen do konce, by udal nový zajímavý směr. Ovšem zbývá pouze rozčarování. Dost možná i proto, že na facebookových stránkách této pseudo společnosti zněla tak silná slova o ekologii, podpoře chudých domorodců v Africe, kteří denně tvrdě pracují v tantalových dolech, aby tento těžce dobyvatelný nerost mohli dodat „zlým“ výrobcům mobilní techniky. Jedno oko nezůstalo suché, ale zároveň se našlo dost těch, kteří silně pochybovali.

getviro-fake-1_a

Dnes se prokázalo, že to by sociální experiment studentů italské univerzity, kteří chtěli zjistit, kam až je dnešní populace, tolik závislá na výdobytcích moderních technologií zajít, nebo zda je ochotna také něco ze svého pohodlí obětovat vůči ekologii a špatně placené práci námezdních dělníků.

Jejich webové stránky a Viro facebookový účet byl zrušen stejně tak rychle, jako se objevil. Takže příště, až zas někdo bude fantazírovat o „nekonečné“ baterii poháněné například solární energií, budeme obezřetní a raději se spolehneme na zdravý selský rozum.

[Gizchina.it]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.