Náš čtenář Pavel Eisinger nám zaslal svou recenzi telefonu iNew i8000. Tak pojďme na to.

Uživatelská recenze iNew i8000

Stejně jako čtenář Martin Žák nedávno, i já jsem měl štěstí a vyhrál jsem mobilní telefon v soutěži k mistrovství světa ve fotbale v Brazílii pořádaném internetovým obchodem Antelife.com. Tentokrát byl výhrou mobilní telefon iNew i8000.

Telefon na Gizchina.cz již recenzoval Karel Baláč, podrobé údaje, technickou specifikaci telefonu, fotografie a výkonnostní testy naleznete tam.

Telefon dorazil v pěkné, jednoduché krabičce, ve které kromě samotného telefonu, EU nabíječky, USB kabelu, sluchátek a stručné uživatelské příručky v angličtině bylo ještě navíc flipové pouzdro a ochranná fólie na displej (jedna fólie již byla na displeji nalepena).

Co se týče vzhledu telefonu a jeho zpracováním, byl jsem velice příjemně překvapen. Kdyby na telefonu bylo například logo HTC, klidně bych tomu uvěřil. Plastové tělo telefonu je pevné, nikde nic nevrže, slícování je dobré. Zadní odnímatelná část má matnou zdrsněnou povrchovou úpravu, která vzhledu telefonu myslím nijak zvlášť neubližuje.

3_97

Telefon má 5,5” displej a musím říct, že telefon je na můj vkus již příliš velký. Takhle velký telefon se již nedá normálně nosit v kapse u kalhot a ovládání telefonu jednou rukou taky dost dobře nelze.
Displej má rozlišení 960 x 540 bodů, které se zdá být na 5,5” úhlopříčku málo. Při bližším zkoumání rastr displeje je opravdu vidět, ale nemyslím že by to běžnému uživateli nějak vadilo. Jinak má telefon displej velice dobrý.

Jak píše Karel Baláč, ovládací tlačítka na zkosených bocích jsou opravdu špatně dostupná, hlavně tlačítka ovládání hlasitosti.

Telefon v sobě zdaleka nemá nejvýkonnějsí procesor a velkou operační paměť, ale při běžném používání to není nijak znát. Pohyb v uživatelském prostředí je plynulý, spouštění aplikací je většinou naprosto okamžité, výjimečně dojde k nějaké kratičké prodlevě. Na hraní náročných her to asi nebude.

Výdrž telefonu při průměrném využívání byla slušná, dostal jsem se bez problému na dva dny.

V telefonu je lehce upravený Android 4.2.2, čeština je samozřejmost. K samotnému systému není asi moc co dodat, snad jen, že s žádnou aplikací jsem neměl problém ani s instalací, ani s funkčností.

Kvalita fotografií a videa za dobrých světelných podmínek je celkem slušná,ale kvůli fotoaparátu bych si tento telefon určitě nekupoval.

Největší slabinou telefonu je jednoznačně GPS. Lokalizovat polohu se mě z mnoha pokusů podařilo pouze jednou!

Toto byla moje první zkušenost s telefonem z Číny, a musím říct, že mě telefon iNEW i8000 příjemně překvapil a celkově jsem s ním byl až na drobnosti spokojen.

Pavel Eisinger