Andi, moderátor gizchina.com, se právě vrátil z budovy společnosti IUNI  v Shenzenu, kde se mu podařilo strávit nějaký čas s fantastickým smartphonem IUNI U3. Pokračujte ve čtení Andiho prvních dojmů (psáno v 1. osobě).

U takového telefonu je v Číně velmi důležité, aby nějak vystupoval z davu. Tím spíše, když společnost je docela nová. IUNI je jen 12 měsíců mladá společnost a po své první vlajkové lodí na začátku letošního roku, kovové U2, má IUNI zcela nový telefon připravený do prodeje.

L1040732

IUNI U3 byl oficiálně představen koncem srpna a nebude k dispozici až do konce tohoto měsíce, ale to nás nezastavilo od seznámení se s touto novou vlajkovou lodí.

L1040769

K dispozici bude v bílé, černé a světle zelené. IUNI U3 má dokonalé dílenské zpracování, a domníváme se, že jeho cena by mohla být o mnoho větší.

L1040759

Technické specifikace jsou stejně dobré jako čehokoli podobného na dnešním trhu, ve skutečnosti je hardware v IUNI U3 tím nejlepším, k čemu se v současnosti můžete dostat. Působivým faktem je i to, že tak mladá společnost bude v Číně prodávat svou vlajkovou loď za pouhých 1999 jüanů (325 dolarů, nebo po přepočtu asi 7.000 Kč).

1 2
3 4
5 6
7 8

IUNI pokračuje v partnerství s Qualcomm co se týče procesoru, a tak IUNI U3 má uvnitř výkonný Snapdragon 801, jehož takt je 2,5 GHz pro každé ze čtyř jader, tomu sekundují 3GB RAM a rovněž výkonné Adreno 330 GPU. K dokonalosti stačil už jen 2k displej, s neuvěřitelnou jemností 538DPI!

3000mAh baterie udržuje výdrž na relativně slušné úrovni. Po odstranění zadního krytu se odtajní 2 místečka na vaše simkarty  (ano, IUNI U3 je Snapdragon 801 dualSIM telefonem), jednu s podprou sítí LTE a jednu sítí GSM.

L1040722

Když už je řeč o displeji, jedná se o 5,5 palcový panel s rozlišením 2560 x 1440 od společnosti Sharp. Tenké rámečky pomohly snížit rozměry, zatímco zaoblené okraje umožňují lepší úchop telefonu.

Říci, že jsem ohromen vzhledem, pocity či celkovou kvalitou IUNI U3 je mírným podhodnocením. Tento telefon je snadno srovnatelný s Oppo a Vivo, jehož zařízení stojí téměř dvojnásobek maloobchodní ceny U3!

L1040712

To, co jsem si příliš nestihl během své návštěvy budovy IUNI osahat, byla nová anglická verze IUNI ROM založená na Androidu ve verzi 4.4.4, taktéž i fotoaparáty, kde přední je obzvláště zajímavým, protože je ultra-pixel modelem, který používá i HTC.

Také se mi podařilo udělat rozhovor s CEO IUNI Frankem He, který sepíši až v příštích dnech.

Co si myslíte o IUNI U3? Dejte nám vědět v komentářích níže.

[Gizchina.com]