Představování nových zařízení na veletrhu IFA pokračovalo výrobcem Sony, který oficiálně představil svoje nejnovější wearable zařízení – a to Sony SmartBand Talk SWR30.

Na rozdíl od mnoha jiných plnohodnotných „smartwatches“ které jsme dříve viděli, se SmartBand Talk nejde volat, není zde žádná kamera a další efektní věci. Místo toho má minimalistický vzhled (a určitě i praktický) a je dodáván s certifikací IP68, potvrzením o vodotěsnosti zařízení.

Velikost displeje je 1,4-palců a jedná se  e-ink panel s rozlišením 296 x 128 pixelů. Zařízení disponuje také procesorem ARM Cortex-M4, který se stará se o základní spolupráci či měření času na SmartBand Talku, spárování s telefony probíhá přes Bluetooth 4.0 a NFC.

Sony SmartBand Talk má zabudovány senzory včetně funkcí akcelerometru a výškoměru. Primárně je Talk určen jako notifikační asistent, přichází s mikrofonem a reproduktorem, které můžete použít v průběhu hovoru. Díky malinké baterie s kapacitou 65mAh mohou tyto hovory trvat až 1 hodinu a SmartBand může běžet až 3 dny v pohotovostním režimu.

S těmito specifikacemi, Sony SmartBand Talk zřejmě nebude nejdražším wearable představeným v tomto měsíci. Určitě však bude těžkým oříškem udržet cenovku tak nízko, aby odpovídala ceně 13 dolarů Mi Band (který, abychom byli spravedliví, je dodáván s mnohem méně funkcemi). Můžeme jen doufat, aby vznikalo více wearables s cenovkou do 30ti dolarů.

[Gizchina.com]

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.