Že Asie je země netušených možností se opět prokázalo. Alcatel představil svoji novinku Alcatel OneTouch Flash v Thajsku, kde je předpokladem, že bude konkurovat Galaxy Note 3 Neo nebo Xiaomi Redmi Note, což jsou zařízení v podobné cenové hladině s podobnými specifikacemi.

OneTouch Flash má 5,5 palcový IPS displej s rozlišením 1280 x 720 pixelů, zadní kamera je 13 MPix s LED bleskem a přední kamera je 5 MPIx.

Pohání jej osmi jádrový procesor MediaTek MT6592M s taktem 1,4 GHz. Operační paměť je 1 GB a vnitřní paměť pak 8 GB s možností rozšíření. Přístroj je Dual SIM, baterie má kapacitu  3200mAh. Podpora LTE, bohužel, chybí. Operačním systémem je Android 4.4.2 Kitkat a rozměry jsou 152,1 x 76,2 x 8,1 mm.

Alcatel natočil i poměrně veselé video, kde nový phablet na sebe bere úlohu superhrdiny a vydává se do boje s postavičkou, která má na hrudi nápis „Note“. Prostě zdá se, že toto prostinké video má vyvolat iluzi úžasného super zařízení, které obstojí v souboji s čímkoli, co by mohlo mít buď podobné specifikace nebo design. Že by i Xiaomi Redmi Note by se měl začít klepat strachy?

Cena Alcatel OneTouch Flash zatím není známa, ale pokud zapojíme fantasii a využijeme náznaků z reklamního videa a domyslíme si, že phablet by chtěl konkurovat Redmi Note, tak cena by mohla být poměrně nízká.

[Gizchina.it]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.