Často od vás slyšíme o tom, že čínské smartphony nejsou oficiálně dostupné v České Republice. Hned jeden vám přináší náš operátor O2 a to Meizu MX3. Prodávat se začal tento týden.

Abych vám připomněl, o jaký smartphone se jedná, tak MX3 je stále ještě aktuální vlajková loď společnosti Meizu. Telefon byl představen na podzim loňského roku, avšak prodej byl opožděn. Jen podotknu, že telefon se ještě stále řadí do vyšší třídy.

Meizu MX3 má takřka Full HD displej, jelikož výrobce se rozhodl použít netradiční rozlišení 1800 x 1080 pixelů. Úhlopříčka displeje činí 5.1″ palce a telefon má velmi tenké rámečky okolo displeje, čímž se povedlo zachovat jeho kompatní konstrukci. Použitý je osmijádrový procesor Exynos 5410 od Samsungu. Doplňuje ho grafický čip PowerVR SGX 544MP3. Operační pamět má 2GB.

Další funkce jsou bluetooth, wifi, GPS, 2MPx přední a 8MPx zadní fotoaparát od Sony. Za zmínku stojí i použitý zvukový čip od Yamaha, který vám zajistí výtečný požitek z hudby.

Nevýhodou je absence LTE.

U O2 je dostupná pouze 16GB verze, která nepodporuje NFC. Se zařazením 32GB nebo 64GB verze do prodeje O2 nepočítá, jelikož již za pár dní Meizu představí svou novou vlajkovou loď MX4.

Cena: 7 995,- KČ s DPH.