Začátkem tohoto měsíce se v jednom rozhovoru prezident společnosti Huawei, Chengdong Yu, vyjádřil, že jejich hlavním cílem vyrábět „šokující produkty“. Hned poté se začalo hovořit o speciální edici Huawei Ascend P7, která by měla „šokovat“ safírovým sklem. A za nedlouho po té, se na Weibo stránkách společnosti objevil snímek, který to potvrzuje. Dost možná se na veletrhu IFA dočkáme dalšího překvapení.

Safírové sklo se hitem poslední doby. Jeho velkým propagátorem je především společnost Apple. Ovšem zdá se, že čínští výrobci hledají inspiraci kde se dá. Safírové sklo by mělo být velmi dobrou ochranou pro telefony. Na stupnici tvrdostí má hodnotu 9. Je odolné proti poškrábání klíči a při testech prý byly použity i nástroje těžšího kalibru jako je šroubovák a betonová drť. Je vyrobeno z oxidu hlinitého (korundu), který se zahřívá na extrémní teploty a vytváří tenký, lehký a výrazně tuhý materiál, který je následně použit u displejů mobilních zařízení.

Huawei-Ascend-P7-

Tolik tedy k safírovému sklu. Jaké budou specifikace Huawei Ascend P7 z této speciální „safírové edice“? Kromě safírového skla by nemělo dojít k nějakým zásadnějším změnám specifikací. Telefon by měl pohánět čtyř jádrový procesor HiSilicon Kirin 910T s taktem 1,8 GHz. Najdeme zde 2 GB RAM a 16 GB vnitřní paměti. Zadní fotoaparát bude 13 MPix a přední kamera bude 8 MPix. A samozřejmě tomu všemu dominuje „safírový“ pěti palcový Full HD displej.

Výše zmíněné specifikace nejsou sice ještě 100% potvrzeny, ale kdo z nás by neměl rád překvapení, že? Zvláště pak, jsou-li příjemná.

[Gizchina.es]