Vypadá to, že některé spekulace, které se šířily kolem připravovaného telefonu Huawei Ascend Mate 7 jsou u konce. Společnost Huawei včera zveřejnila svou první video reklamu, která upozorňuje na to, že jejich nový model bude oficiálně prezentován na veletrhu IFA 2014, který se koná v Berlíně od 4. září/septembra.

Na videu je možno telefon několikrát zahlédnout, což potvrzuje jeho vzhled, který byl k vidění na několika dříve uniklých fotkách. Dokonce to vypadá tak, že snímky, které se objevily na stránkách certifikačního úřadu Tenaa stvrzují jeho specifikace.

Pojďme si tedy shrnout parametry očekávané novinky. Předpokládá se, že displej bude šesti palcový s Full HD rozlišením. Rozměry 157 x 81 x 7,9 mm a váha 185 gramů by měly odpovídat telefonu užšímu a tenčímu. Na zadní straně by měl být umístěn snímač otisků prstů.

Potvrzeno je i osazení osmi jádrovým procesorem Hisilicon Kirin 920 s architekturou big.LITTLE. Operační paměť RAM bude 2 GB (ale hovoří se i o 3 GB). ROM paměť by měla být 16 GB s možností rozšíření až na 128 GB. Operačním systémem bude Android 4.4.2 Kitkat s nadstavbou Emotion UI.

Zdá se, že se v druhé polovině příštího týdne máme opravdu na co těšit.

[Gizchina.com]