IUNI opět otřásl čínským smartphone světem vydáním jejich nejnovějšího smartphonu! Cena IUNI U3 navíc začíná na 1999 jüanech v Číně a to s 2K displejem s QHD!

IUNI odstartoval minulý rok s uvedením jejich vůbec prvního telefonu, IUNI U2, které vyšlo téměř ve stejném čase jako OPPO Find 7. O necelý rok později zde máme nástupce U2 připraveného k zahájení.

IUNI U3 už bylo poodhalováno obrázkovými teasery na oficiálních stránkáchIUNI SNS. Teasery poukazovaly na 2K displej a nutil nás hádat o tom, který procesor bude telefon používat.

Telefon byl dnes oficiálně představen v Pekingu se všemi detaily včetně použití procesoru Snarpdragon 801. Mezi další specifikace patří 5,5-palcový Sharp displej s hustotou 538 pixelů na palec a ochranou displeje Corning Gorilla Glass.

V IUNI vypustili od kovového těla U2 pro odolné plastové tělo, které prý odolá nečistotám či škrábancům a bude vypadat lépe po delší dobu. Pod tělem však nadále zůstává kov, v podstatě jde o slitinu hořčíku pro nižší hmotnost zařízení.

IUNI U3 bude nadále používat procesor Qualcomm, tentokráte Snapdragon 801 s taktem 2,3 GHz, a dále se může pochlubit podporou sítí 4G LTE. K dispozici je 3 GB RAM, 32 GB paměti ROM a dokonce se na zařízení našlo místo i pro slot na microSD karty.

Další zajímavostí je i to, že IUNI použili v IUNI U3 dual SIM LTE, velkou 3000mAh baterii a 4 Ultrapixel přední fotoaparát. Zadní fotoaparát je 13 MPx s clonou F2.0 a optickou stabilizací obrazu.

iuni-u3-launched iuni-u3-launched-3 iuni-u3-launched-2

IUNI ROM nyní běží na Android 4.4 KitKat a podle našich zdrojů obdrží tentokrát i angličtinu. IUNI U3 bude k dispozici v černé, bílé a zelené barvě od příštího měsíce v Číně jen za 1999 juanů (asi 6.400 Kč bez DPH)!

Co si myslíte o IUNI U3? Mohl by to být ten pravý flagship killer na  kterého všichni čekáme?

[Gizchina.com]