Společnost Coolpad nejspíš nemusím moc představovat. V Číně je tato společnost na třetím místě v prodejnosti smartphonů a opravdu se jí vede. Se svým osmijádrovým Coolpad F1 sklidila úspěch a již zítra představí další jejich vlajkovou loď, Coolpad F2.

Nedávno jsme vás informovali o expanzi výrobků společnosti Coolpad do celého světa a zatím nemůžeme říct, jestli tento smartphone bude součástí plánu. Já osobně mám Coolpad rád, protože jde svou cestou, jak řada jiných výrobců a produkuje velmi dobré produkty za dobrou cenu. Pokud se jim expanze do světa podaří, bude to jen dobře.

Zpět k novince…

Tentokrát se bude jednat o high-end telefon, zatímco Coolpad F1 byl spíše představen jako vyšší střední třída za skvělou cenu.

Coolpad Dashen F2 by měl disponovat nejnovějším procesorem od Mediatek MTK6595. Neměla by chybět ani podpora LTE.

Podle dalších úniků F2 bude osazen 5.5″ displejem, 2GB RAM, zadním 13MPx fotoaparátem (přední 5Mpx). Poháněn bude Androidem KitKat ve starší verzi 4.4.2 s nádstavbou Cool UI 5.7 od Coolpad.

Předpokládaná cena je 300$.

Těšíte se na nový Coolpad F2? Sledujte Gizchina.cz, protože již zítra se tady objeví report z představení tohoto telefonu!