Možná jste nadšeni z novinky společnosti Xiaomi a nedolali jste a Mi4 zakoupili přímo v Číně. A dost možná jste teď překvapeni absencí Google Play. Ten prostě na čínské verzi není předinstalován.

Xiaomi, stejně jako mnozí jiní čínští výrobci telefonů, zatím nemají licenci pro automatickou instalaci Google Play na telefony prodávané v Číně. Díky tomu na verzi pro čínské trhy najdete pouze jakousi čínskou alternativu pro stahování a nákup aplikací.

Je samozřejmé, že my, Evropané, jaksi více využijeme Google Play než nějaký čínský obchůdek, takže vám dnes nabízíme možnost, jak si poměrně jednoduše nainstalovat Google Play, potažmo Play Store do vašeho Mi4.

Instalace Google Play – video návod

Jak vidno z videa, celý proces instalace není složitý a trvá jen pár minut. Po instalaci můžete Mi4 používat jako každý jiný Android telefon, instalovat (kupovat) aplikace z Play Store, přidávat Google účty a podobně.

[Gizchina.com]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.