A nyní horká novinka. Jak jsme zjistili, přední čínské eshopy rozjely akci, na jejímž konci je zpětné proplacení DPH českým zákazníkům.

Již dva čínské eshopy se zapojily do boje o vás, české zákazníky. A nasadily opravdu velký kalibr – vrácení zaplacené DPH. A které že to jsou? Coolicool.com a Antelife.com.

Coolicool jede nyní v testovacím režimu, aby zjistil, jaký bude o akci zájem. Citujeme:

„Nyní přichází pro české klienty skvělá nabídka. Pokud nakoupíte na coolicool.com, vyberete jako dopravu DHL a vaší zásilce bude vyměřeno DPH, pošlete tento doklad na email marketingové manažerky pro Českou republiku sarahliushuang(at)outlook.com a DPH vám bude vráceno zpět! Pozn. platí pro nákup max. 2ks zboží.“

Antelife se snaží také kontrovat této nabídce a jejich pravidla jsou následující. Opět citujeme:

„Antelife Vám doporučuje zvolit DHL nebo UPS dopravu s 3-8 denním dodáním a nulovou sazbou DPH (pro objednávky z našeho skladu v Číně). V případě, že bude Vaše zásilka zachycena celními orgány, neváhejte a kontaktujte nás pro plné vrácení daně, kterou budete muset zaplatit z Vaší objednávky. Chcete-li získat peníze zpět za vyměřenou daň, stačí poslat e-mail spolu s naskenovanou kopii dokladu z celního řízení do našeho servisního týmu.“

Co na to říkáte?

EDIT: Vyzkoušeno čtenáři: podle vašich reakcí by mělo platit i pro SR!

[FB Coolicool / FB Antelife]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.