Že Indie není jen zemí, se kterou lze spojit jméno Mahátma Gándího, jeho dcery Indiry a jejího manžela Néhrú, to asi všichni víme. Teď se tam dějí věci, které lze lehce přirovnat k ekonomické expanzi Číny. Levná pracovní síla zaručuje výrobu i odbytiště pro telefony, které se vyznačují solidním poměrem cena/výkon.

Proto není divu, že indický internetový magazín Digit.in spáchal rozhovor s viceprezidentem Xiaomi Hugo Barra(em), který je zodpovědný za expanzi společnosti Xiaomi na mezinárodní trhy.

Samozřejmě, že v rozhovoru se mluvilo o spoustě věcí, které už víme a známe. Ale pan Barra prozradil také něco, co by mohlo zajímat i nás, obyvatele Evropy. A tím je například i to, že Xiaomi plánuje uvolnit OS Android L i na svá stávající zařízení, která jsou už nějaký ten pátek v prodeji.

S aktualizací se počítá pro Mi3, Mi4, Redmi a další zařízení. Není zatím známa časová osa, ve které bude tato aktualizace uvolňována. Ale samozřejmě, jak už to tak bývá, Xiaomi plánuje a bude se snažit, aby to bylo co nejdříve.

Další zdroje také hovoří o tom, že Xiaomi připravuje anglickou verzi pro Mi Phone Manager pro Windows Mobile zařízení.

[Gizchina.com]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.