Pomalu nám končí naše soutěž o Xiaomi Power Bank, kterou nám do soutěže věnoval Mnshop.cz a tak jsem si řekl, že by nebylo od věci se na toto zařízení podívat trochu blíže a přinést vám kratší popis.

Obsah balení

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Xiaomi Power Bank dorazil v úhledné bílé krabičce, ve které se skrývala další krabička, která ukrývala pak již samotnou externí baterii, USB kabel a povídání s čínskými znaky. Myslím, že jako příslušenství k externí baterii dostačující.

Design

Externí baterie od Xiaomi se dodává v mnoha barvách, mi dorazila v barvě stříbrné a je třeba říct, že vzhledem určitě neurazí. Je vyrobena z hliníku, což taky na konečném dojmu trochu přidá. Jeho rozměry jsou 90,5 mm x 77 mm x 21,6 mm při váze 250 gramů. Z toho vychází, že stále je lepší sebou vozit nabíječku, ale pokud jedete mimo objekty se zdrojem elektrické energie, nejedná se o nic zásadního, kvůli čemuž byste ten baťoh již neunesli.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Power Bank má ze své přední strany MI logo.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zezadu pak nápis xiaomi.com.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zespodu technické specifikace a velký údaj o kapacitě. 10400 mAh.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vrch samotný pak skrývá všechno podstatné. Vypínací tlačítko, čtyři indikátory nabití, microUSB a normální USB port.

Výkon

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dal jsem Power Bank přes noc nabíjet (kompletní nabití trvalo přes 10 hodin) a schoval všechny své nabíječky. V okamžiku kdy můj telefon již zuřivě signalizoval nutnost doplnění šťávy (9%) jsem k němu připojil Power Bank. Za necelé 2 hodiny (1:58 minut abych byl přesný) signalizoval, že jeho baterie o kapacitě 2000mAh je nabita. Takto jsem to zopakoval ještě 3x při víceméně stejných časech. Odchylky byly +- 15 minut podle provozu, který se na něm odehrával. Tedy 4x nabití telefonu s baterií o kapacitě 2000 mAh.

Krátká recenze Xiaomi Power Bank – Závěr

Na běžné nošení po kapsách zřejmě Xiaomi Power Bank nevyužijete, ale jak jsem psal již výše, je to ideální pomocník na cestách například do přírody, kdy se na pár dnů obejdete bez nutnosti připojovat se k mocným zdrojům produkujících šťávu. Pro ty z vás, které toto zařízení zaujalo máme stále ještě naši soutěž (pozor, losujeme již zítra!) a jinak vás můžu odkázat na stránky Mnshopu, který Xiaomi Power Bank nabízí za hezkých 604,- Kč vč. DPH.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.