Během prvních sedmi měsíců letošního roku jsme byli svědky mnoha křtů zajímavých telefonů. Oppo Find 7, OnePlus One, Xiaomi Mi4, Nubia Z7, Vivo Xshot nebo Huawei Honor 6.
Existují ovšem telefony, které bychom neměli opomenout a které vám chceme ve zkratce představit nyní.

Meizu MX4

Meizu byli první, kteří začali s představováním svých stěžejních modelů už v roce 2013, ale letos jsou mezi posledními. To ovšem nemusí být tak špatná strategie. Meizu si možná jen počkalo, až náklady na komponenty klesnou, nejnovější hardware bude dostupnější a dodavatelské řetězce budou zaběhnuté a vyprofilované.

Představení Meizu MX4 se předpokládá koncem září. Podle zvěstí bychom mohli očekávat alespoň čtyři telefony, které by měly mít LTE. Z čehož jeden model by měl údajně běžet na osmi jádrovém procesoru MediaTek MT6595 (4G LTE) s verzí Androidu Flyme 4.0. Podle specifikací, které unikly, lze předpokládat, že Meizu MX4, bude mít rozlišení displeje 2K, 20Mpix fotoaparát a ultra tenké rámečky.

Huawei Ascend Mate 3

Není zcela jisté, zda příští telefon společnosti Huawei se bude jmenovat Mate 3 nebo D3, ale to, co víme je, že bude osazen vlastním Huawei procesorem Kirin 920. Je to stejný procesor, který můžete najít i u modelu Honor 6. Mezi ostatní funkce bude patřit podpora LTE sítí, Full-HD displej s rozlišením 1920 x 1080 pixelů a tělo z kovové slitiny se čtečkou otisků prstů.

Lenovo Vibe Z2 Pro

Lenovo by měl dnes prezentovat svůj nejsilnější telefon Lenovo Vibe Z2 Pro, jež se může pochlubit šesti palcovým displejem s rozlišením 2K, LTE, 3GB RAM a 16 Mpix zadním fotoaparátem, procesorem Snapdragon 801 a baterií s kapacitou 4000mAh. To vše je zakomponováno do kovového těla s tloušťkou pouhých 7,7 mm. Předpokládá se, že Lenovo představí také „mini“ verzi s displejem o velikosti 5,5 palců s Full-HD rozlišením.

Oppo N2

Ano, Oppo zřejmě bude aktualizovat své Oppo N1, známé svou otočnou kamerou. Oppo N1 je již v prodeji a před několika měsíci jej doplnila i Mini verze telefonu s podporou LTE sítí.

Verze Oppo N2 bude pravděpodobně zachovávat design N1, ale ke standardní velikosti dostane navíc konektivitu pro LTE a jeho tělo by mělo být více kompaktní a otočný fotoaparát by měl být vybaven lepší optikou.

Vivo Xplay 4

Vivo XPlay 3S se svým šesti palcovým displejem a 2K rozlišením šel na trh v loňském roce a stále zůstává jedním z nejmodernějších telefonů.Každopádně můžeme očekávat, že Vivo plánuje brzy ukázat další nový model.

Zvěsti naznačují, že příští Vivo telefon může mít pěti palcový displej, „safírové“ ochranné sklo a kovové tělo. Inu, nechme se překvapit, protože XPlay telefony byly doposud obecně orientovány na větší displeje.

IUNI U3

IUNI již začal uvolňovat první fotografie svého  nového telefonu. Pokud IUNI zachová stejnou prodejní strategii jako u U2, můžeme se dočkat telefonu s vynikajícími specifikacemi, hardwarem a přijatelnou cenou na trhu. Podle ojedinělých zpráv by telefon mohl mít větší 2K displej a hliníkové tělo.

Gionee Elife E8

Gionee by měl brzy začít inzerovat svůj nový telefon. Pokud zůstane společnost u své jmenné konvence pro Gionee Elife, měl by se nový telefon s největší pravděpodobností jmenovat Gionee Elife E8. Předpokládá se, že nový smartphone od Gionee by měl mít 2K displej, baterii s větší kapacitou a více optimalizovanou ROM.

Samozřejmě jsme poukázali na telefony velkých čínských výrobců. Co lze očekávat od těch ostatních? Asi to, že budou vyvíjet nové výkonné telefony postavené na chipsetu Mediatek MT6595.

[Gizchina.com]