Náš čtenář Marcel Mihalik nám zaslal svou uživatelskou recenzi tabletu Chuwi v17HD. Tak pojďme na to.

Uživatelská recenze Chuwi v17HD

Chuwi v17HD, 7 palců 1024×600,4-jádro 1,6Ghz,1GB RAM,8GB vnitřní paměť,Android 4.4+přibalený dárek 2 GB fleška.

Moje pocity z tabletu:

Začal bych tím, co mě nejvíc překvapilo a tím je LCD typu IPS. Má velmi dobré pozorovací úhly a příjemné podání barev. Je radost si zahrát hru, nebo sledovat film. Koneckonců výsledek v Antutu mluví za vše a 17480 bodů na danou cenovou hladinu je nadstandardní. Prohlížení webu je proti telefonům s 5,5palci  už poměrně komfortní a většinou ani nebude potřeba text přiblížit. Při běžné pozorovací vzdálenosti působí text celistvě a vnímání rastru proti třeba Full HD displejům není rušivé. Sám mám LG 2, takže namlsaný jsem dost a přesto i při tomto rozlišení mě kvalita obrazu opravdu potěšila. Vzhledem k velikosti tabletu se samozřejmě příjemně drží a ovládání her je mnohem lepší než u větších zařízení. Příspívá k tomu i taková ta móda imitace kůže zad. V ruce neklouže a rozhodně vnímáte takovou měkkost, kterou ta imitace kůže vyvolává. Rozložení ovládacích prvků je na boku. Jednu věc ale nehledejte, a to fyzické ovládání hlasitosti. To je přímo integrováno v navigační liště na displeji, což určitě nepotěší, ale je to asi tak jediná výtka, kterou bych měl. Co ale potěší, je přítomnost ikonky fotoaparátu (v navigační liště), kterou si pořídíte snímek obrazovky. Je zde i podpora Miracastu, a to znamená, že můžete obraz zrcadlit třeba na vaší „chytré“ televizi. Fotoaparát asi nemá cenu nějak hodnotit. Slouží k tomu základnímu a je vhodný například pro video hovory přes Skype, nebo pořízení dnes populárního selfie. K publikování na různých sociální sítích postačí. Je tam i podpora nahrávání videa.

Vyzkoušel jsem i sluchátkový výstup, ke kterému nemám výhrady, protože běžnému posluchači MP3 stačí. Výstup z reproduktorů je standardní, vnímám zde i určitou přítomnost basů. Tím chci říct, že i poslech taneční hudby vám rozhodně nebude trhat uši. Překvapivě dobrá je dostupnost wifi. Osobně mám router v patře v rohu a test jsem prováděl v přízemí na obrácené straně. Signál osciloval mezi 2-3 čárkami. Bude ale určitě záležet na tom, jaký máte router. Já osobně mám 2 antény.

USB je OTG a dá se připojit fleška (musí být ale naformátována na Fat 32). K PC se připojí jako další disk.

V balení je nabíječka, USB kabel,2GB fleška a anglický manuál.

Nabíječka s redukcí ano, ale redukce byla zcela nepoužitelná, a to hned ze dvou důvodů. Standardní vidličky, ano, ale jaksi chyběla dírka na středový kolík a druhá věc, která tomu bránila byla velikost, která se prostě do průměru zásuvky nevešla 🙂

Mám ještě jednu ze staršího čínského tabletu a tak to nebyla potíž. Na druhou stranu se dalo dobíjet klasicky přes USB mojí nabíječkou s telefonu.

Souhrn parametrů:

7,0″ HD IPS kapacitní Multidotykový
Rozlišení obrazovky -1024×600
Android 4.4.2
8 GB paměti a 1 GB RAM
Konektor pro sluchátka (3,5 mm)
1 x Micro USB port 3.0
3000 mAh baterie
Grafika Mali-400 MP4
Podpora max 32GB Micro SD karty
Wifi 802.11b/g/n, Miracast
Přední kamera 0.3 MP (video,obrázky 640×480)
MikroHDMI výstup: 1080P HD video

Zde je zdrojové Video natočené tabletem: http://uloz.to/x4nGKn8m/vid-20140731-204211-mp4

Zde jedna fotka: http://uloz.to/xSKt9KTk/img-20140731-204242-jpg

Recenze na Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=Fs1TIUP1gWY&feature=youtu.be

Nákup: dovoz zdarma 67 dolarů+DPH +poplatky poště. Dohromady cca za 1900 Kč