Přestože začátkem tohoto měsíce čínský certifikační úřad Tenaa licencoval podporu LTE u Xiaomi Redmi Note, nebylo toto zařízení představeno na oficiální prezentaci společnosti Xiaomi. Dost možná i proto, aby nebyl ohrožen nástup novinky Mi4.

Ovšem dnes vám můžeme ukázat pár, jak jinak, než „uniklých“ fotek, které ukazují Xiaomi 2014022, což je pracovní název pro Xiaomi Redmi LTE.

Je pravdou, že ani design ani většina specifikací u modelu s podporou LTE nebyla změněna. Jedinou změnou je výměna procesoru. Místo původního osmi jádrového MT6592, bude verze 2014022 osazena čtyř jádrovým procesorem Snapdragon MSM8928, což i zaručuje podporu dual SIM. Zbytek specifikací je stejný: 5,5 palcový HD displej s rozlišením 1280 x 720 pixelů, 2 GB RAM, 8 GB ROM a Android 4.4.2 Kitkat s MIUI V5, ale ten bude s nejvyšší pravděpodobností aktualizován na MIUI V6.

Jedinou drobnou chybkou je to, že podpora LTE sítí nebude fungovat v Evropě. Půjde zřejmě jen o podporu TD-LTE, což mohou využít pouze dělníci, porobený zemědělný lid a pracující inteligence v Číně.

[Gizchina.com]