Když slyším název Alcatel, vzpomenu na dřevní doby mobilních telefonů a na svůj vůbec první mobil. Ano, byl to Alcatel. Ošklivý, šedivý, tlustý, s anténou, která trčela vzhůru k nebesům. Ale nebyl drahý. Zdá se, že poté, co původně francouzská firma skončila a Alcatel funguje pod křídly čínské TCL nabral vývoj rychlé obrátky a Alcatel opět začíná bodovat ve světě mobilních zařízení.

O tomto rázném posunu vpřed by mohlo svědčit i to, že se už před měsícem začalo hovořit o připravované novince Alcatel One Touch D820, jako o telefonu, který následuje firmy jako jsou Vivo, Oppo a LG a přijde na trh vybaven QHD displejem s rozlišením 2560 x 1440 pixelů.

Ovšem zdá se, že Alcatel neboli TCL chce jít ještě dál a osadit D820 procesorem MT6595. Můžeme se tedy dočkat telefonu, který by nejen dobře vypadal, ale jeho specifikace by mohly směle konkurovat například HTC M8? Je to docela možné.

mediatek-MT6595-antutu-hero.jpg,qresize=500,P2C375.pagespeed.ce.CYOg2PgegI

Pokud bychom nahlédli na specifikace, tak čtyř jádrový procesor MT6595 s architekturou big.LITTLE a taktem 2,0 GHz dosáhl Antutu skóre přes 47 000 bodů. Když k tomu přidáme Android 4.4.2 Kitkat, 3 GB RAM, podporu 4G LTE sítí, QHD displej s úhlopříčkou 4,6 palců a hustotou 638 ppi, tak tu máme přístroj, který jistě v současné konkurenci hravě obstojí.

Jediným zklamáním by snad mohla být foto výbava D820. Obě kamery by měly být pouze 7 MPix. Ale dost možná zde bude využita technologie „ultra-pixel“ podobně jako u HTC One.

Zatím ale není jisté, zda tyto údaje jsou pravdivé a nebo jde jen o jakýsi prototyp budoucí novinky. Každopádně je jasné, že Alcatel v blízké budoucnosti představí něco, co by nás rozhodně mohlo zaujmout.

[Gizchina.com]