Pokud bychom vzali telefon UMi X3, vyladili specifikace tak, aby rozpočet na výrobu nebyl vysoký, tak bychom dostali UMi C1. Telefon, jehož poměr cena/výkon je opravdu zajímavý.

Společnost UMi má zajímavou minulost. Před pár lety byl poměrně úspěšný jejich UMi X1. Pak na sebe v loňském roce upoutali pozornost svým UMi X2, který dosáhl velmi dobrých výsledků. A zase se nějakou dobu nic zvláštního nedělo, až do února/februára tohoto roku, kdy přišel na trh UMi X3.

Přestože se zdá, že společnost by neměla mít problém s výrobou high-endových telefonů, zaměřuje se na přístroje střední a nižší třídy.

Dost možná je UMi připraven pozměnit svou minulost, a to právě svou novinkou UMi C1. Nový telefon je postaven na designovém základě jejich předchozího X3, takže si můžeme být jisti, že vizuálně bude C1 působit dobrý dojem. Hardware byl vylepšen, ale tak, aby byl cenově dostupný.

Fotogalerie UMi C1

Jaké jsou tedy specifikace UMi C1? Procesorem je čtyř jádrový MT6582 s 1 GB RAM a poběží na Android 4.4.2, což je dobrý mix pro telefon se slušným poměrem cena/výkon. Toto je vloženo do těla z kvalitního materiálu s 5,5 palcovým displejem s HD rozlišením 720 pixelů a ochranou Gorilla Glass. Nechybí ani slot pro SD kartu a 13 MPix kamera.

Cena a dostupnost telefonu je zatím v utajení, nicméně proslýchá se, že UMi C1 není jediný přístroj, který hodlá společnost UMi v dohledné době představit. Hovoří se také o modelu s AMOLED displejem a podporou 4G LTE sítí.

[Gizchina.com]