Pokud se o dalším Mediatek procesoru mluvilo jako o zařízení s velmi dobrým výkonem, tak to zcela nevystihlo skutečnost. Tento nový chipset tchajwanské společnosti je totiž doslova výkonnostní monstrum.

Přestože to není první osmi jádrový procesor MediaTek, je však první, ve kterém je integrována jak podpora LTE sítí, tak i architektura big.LITTLE, podobně jako v procesorech Samsung Exynos.

Ještě před prezentací se o procesoru MT6595 hovořilo v superlativech, ale že to bude taková síla neměl nikdo ani zdání. Jak také jinak, MT6595 skóroval v Antutu s více než 47 000 body.

mediatek-MT6595-launch

Jedná se o výrazně pokročilý MediaTek procesor, který by mohl svým výkonem ovlivnit řadu čínských výrobců k tomu, aby produkovali zařízení za nízkou cenu s high-end funkcemi.

K specifikacím procesoru MT6595 patří nejen podpora 4G LTE připojení, ale také podpora hlavní kamery až do 20 MPix, podpora rozlišení displeje 2560 x 1600 pixelů i nové funkce videa, jako je pomalé nahrávání pohybu a Ultra HD rozlišení. A nejen to. Audiofilové se jistě budou radovat, protože procesor bude podporovat bezztrátový formát FLAC.

MT6595 bude taktovaný na 2,2 GHz a dokonce se proslýchá, že by společnost Meizu mohla své telefony osazovat právě tímto procesorem.

[Gizchina.com]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.