Možná jste si koupili čínskou verzi telefonu OnePlus One, který běží na ColorOS a právě se snažíte o instalaci CyanogenMod CM11S a nedaří se vám to. Důvodem těchto obtíží je to, že byl odstraněn odkaz k oficiálnímu stažení.

Mnozí fanoušci OnePlus One se po krkolomném snažení dostat se k pozvánkám pro koupi, rozhodli jít cestou menšího odporu a raději si pořídili tento telefon přímo přes čínské prodejce. Což sice znamenalo, že OnePlus One měli doma během několika dnů, ale znamenalo to také to, že v přístroji by nainstalován ColorOS. Zpočátku nebyl s přeinstalací na CyanogenMod CM11S žádný problém, návodů jak to snadno zvládnout byl plný internet. To se ale v posledních dnech změnilo, protože tým Cyanogen odstranil odkaz pro stažení.

Zdá se, že hlavní motivací k tomuto kroku, byla právě snadná dostupnost čínské verze OnePlus One a tím ohrožení prodejnosti verze mezinárodní.

Že se dá všechno obejít dokázali i naštvaní majitelé čínské verze OnePlus One na jednom z fór, protože zjistili, že odkaz není odstraněn, ale je pouze skrytý. Takže CyanogenMod CM11S se nainstalovat dá, ale je to komplikovanější.

xcyanogen-downloads.png,qresize=640,P2C125.pagespeed.ic.TVD9gX5oM1

Pár kroků, jak postupovat při stahování CyanogenMod CM11S:

  1. najeďte na oficiální stránku Cyanogen
  2. posuňte se do dolní části stránky
  3. klikněte pravým tlačítkem myši na odkaz  cm-11.0-XNPH25R-bacon-signed-fastboot.zip
  4. nakopírujte adresu odkazu
  5. vložte ji do vyhledávacího řádku vašeho prohlížeče
  6. z odkazu odstraňte slovo fastboot
  7. po odkliknutí upraveného odkazu začne automatické stahování

Samozřejmě můžete instalaci stáhnout i z jiných zdrojů, ale přeci jenom oficiální verze je oficiální verze.

[Gizchina.com]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.