K otestování jsem dostala telefon THL Ultrathin 4400 a musím se přiznat, že jsem byla docela zvědavá. Už jsem měla to potěšení si vyzkoušet jedno THLko, tedy konkrétně model THL T200, a ten fungoval k mé naprosté spokojenosti. Takže jsem si říkala, že tady se mi naskytne docela zajímavá možnost porovnání obou modelů. Za zapůjčení THL Ultrathin 4400 děkuji mnshopu.

Recenze THL Ultrathin 4400 – obsah balení

10

Stejně jako THL T200, tak i jeho kolega THL 4400 je uložen v bílé krabičce klasických tvarů a její horní víko zdobí v levém horním rohu stříbrné logo THL. Obsahem balení je kromě standardní výbavy, tedy EU síťové nabíječky, synchronizačního kabelu a sluchátek, také bonus v podobě šedého ochranného zadního krytu, ochranné folie na displej a opravdu designově velmi povedeného OTG adaptéru. Nechybí ani jednoduchý návod v angličtině a češtině.

Recenze THL Ultrathin 4400 – design

Designově se THL 4400 povedl. Sice opět vychází z klasických oblejších tvarů THL telefonů, ale jeho čelní strana přechází mírným zkosením v pohledný patinovaný stříbrný rámek a hrany jsou taky vyvedeny v barvě patinovaného stříbra. Já k testování dostala černou variantu, která v kombinaci se stříbrnými prvky opravdu působila velmi elegantně. THL 4400 se však prodává i v bílém provedení.Můj úplně první dojem z telefonu byl dobrý, prostě se mi líbí. I jeho rozměry 144,96 x 72,36 x 8,9 mm a pěti palcový displej se mi zdály být přijatelné, ale zároveň jsem si uvědomila, že co se velikosti telefonu a displeje týče,  je to pro mě už maximum. Přestože se mi zpočátku zdál THL 4400 poněkud těžší, velice rychle jsem si na jeho hmotnost  zvykla a v závěru testovacího týdne jsem si jeho váhu pochvalovala. Držel se mi dobře v ruce a při focení byl rozhodně stabilnější, než telefony lehké.

Jak už jsem zmiňovala, displej je pěti palcový IPS s HD rozlišením 1280 x 720 pixelů, chráněný Gorilla Glass 3. Pod ním najdeme nepodsvícená kapacitní tlačítka, která mají bílé obrysy. Za dne jsou tedy jasně zřetelná a ani za tmy jsem s orientací neměla problém, protože jsou rozmístěna v klasickém pořadí. Pod tlačítky je mikrofon. Nad displejem je vpravo nahoře 5 MPix přední kamera, uprostřed reproduktor a notifikační „ledka“.

Pokud nahlédneme na zadní stranu, tak jako první nás praští do očí masivní stříbrné logo THL, nad logem vlevo je pak hlavní 8MPix kamera se clonou f/2.4 a autofokusem a hned vedle ní napravo je blesk. Na dolní části zadní strany telefonu si můžeme přečíst notoricky známý slogan THL a objevit reproduktor.

Tlačítko pro zapnutí/vypnutí má THL 4400 na levé hraně, na pravé hraně je pak kolíbka pro nastavení hlasitosti. Na horní hraně vidíme vstup pro 3,5 mm konektor sluchátek a vstup pro nabíječku. Spodní hrana telefonu je naprosto hladká.

Recenze THL Ultrathin 4400 – displej

O displeji opravdu nemůžu mluvit v superlativech. Už ve chvíli, kdy jsem telefon poprvé zapnula, mě poněkud zarazil lehce žlutavý nádech obrazovky. Chvíli jsem porovnávala s displejem mého Doogee DG800 a pocit „žluta“ přetrvával. I jinak se mi zobrazení zdálo, jak to říct, mdlé. Sundala jsem ochrannou folii a můj dojem se nezměnil. Toto se zlepšilo, až když jsem zvedla jas displeje na maximum. Pravda je ta, že po jednom dni jsem tenhle nedostatek přestala vnímat.

Druhou věcí, která mě překvapila byly, z mého pohledu, pomalejší odezvy. Například notifikační lištu se mi téměř pokaždé podařilo stáhnout až na potřetí. Může to být dáno buď mou nešikovností, nebo tím, že jsem u DG800 zvyklá na opravdu fofr reakce. Nicméně můžu říct, že kromě těchto dvou drobných nedostatků displej v pohodě fungoval jak při hraní her, tak při sledování videa i pročítání článků.

Recenze THL Ultrathin 4400 – výkon a OS

Telefon pohání čtyř jádrový procesor MTK6582 taktovaný na 1,3 GHz, GPU je Mali- 400. V jeho výbavě je 1 GB RAM a 4 GB vnitřní paměti, kterou je možno rozšířit pomocí SD karty na 32 GB. Je dual SIM. THL 4400 pracuje s operačním systémem Android 4.2 Jelly Bean a zdálo se mi, že všechno fungovalo bez problémů a korektně.

Snad asi největším tahákem je bezesporu velkokapacitní 4400 mAh baterie. Hodně se psalo o tom, že její výdrž je výborná, což mohu jen potvrdit. Pokud bych měla na THL 4400 fungovat stejně, jako na svém DG800, tak předpokládám, že bych nabíjela asi tak jednou za týden. Přestože jsem se opravdu snažila dát baterii pořádně zabrat, tak vydržela 3 dny. Ale určitě doba mezi dvěma nabíjeními bude záležet na každém z vás, podle toho jak telefon zatěžujete.

Kromě nejběžněji používaných aplikací jsem nainstalovala i hru Dead Trigger 2 a nechala manžela, aby prověřil, jak hra běží. Asi po hodině, kdy se z vedlejšího pokoje linuly uši rvoucí zvuky střelby, jsem se šla pozeptat, jak to teda fičí. Vzhledem k tomu, že mě manžel moc nevnímal a vydržel hodinu vraždit zombíky, jsem usoudila, že hra fungovala dobře, což mi potvrdil i můj choť.

Recenze THL Ultrathin 4400 – připojení a konektivita

K domácí Wifi se mobil připojil rychle a v místnosti s routerem měl plný signál. Když jsem pochodovala po bytě, signál sice klesl, ale s připojením na net jsem neměla problém.

Pro otestování GPS jsem jsem vyběhla na zahradu. GPS se sice chytla rychle, ale podrobila jsem ji ještě testu v aplikaci Endomondo a tady už to bylo o poznání horší. První fix proběhl po minutě s průměrným signálem a po další minutě byl signál ok. GPSka fungovala po celou dobu, co jsem se ploužila ulicemi. THL 4400 umožňuje kromě připojení k Wifi i připojení k Bluetooth, 2G, 3G a OTG. Vzhledem k tomu, že součástí balení byl i OTG adaptér, zkusila jsem připojit 8GB „flešku“, což dopadlo na výbornou.

Recenze THL Ultrathin 4400 – fotoaparát

Foťák jsem jako vždy prověřovala s nastavením automatického režimu a jas, kontrast, ostření a saturaci jsem nastavila na střední hodnoty. Fotila jsem snad za všech světelných podmínek a v rámci toho, jak zrovna počasí přálo. Jak jsem předpokládala, clona f/2.4 moc nepřeje špatnému světlu, takže fotky v šeru výrazně zrnily a zdálo se mi, že tak trochu nestíhalo ani automatické ostření. Fotky za denního světla a i když bylo pod mrakem se mi na displeji mobilu zdály být v pořádku. U záběrů, které bych nazvala pokusem o makro, foťák zvládal doostřit zhruba na 10 cm, což je slušný výkon.

Aplikace fotoaparátu má všechna známá nastavení, kterými jsou jas, kontrast, ostření, saturace, posun expozice a nastavení ISO (100 až 1600). Nechybí krása tváře, HDR. Další hrátky s fotkami se dají provádět přímo v galerii (ikona vlevo dole).

Už jsem se zmiňovala, že fotky mi na displeji telefonu připadaly dobré. Ovšem po stažení do počítače jsem byla nemile překvapena. Snad všechny fotky táhly do žluta a navíc se mi zdálo, že některé fotky se tak trochu „sypou“. I saturace byla nevýrazná.

Ovšem myslím si, že z foťáku by se daly vytáhnout lepší (i když ne o moc) snímky. Stačí si jen upravit nastavení pro dané světelné podmínky a ostřit ručně. A co nezvládne foťák, určitě zvládne nějaký editor v PC. Takže si myslím, že na nějaká umělecká díla asi kamera THL 4400 neposlouží, ale na focení běžných momentek by se mohla hodit.

Recenze THL Ultrathin 4400 – specifikace

THL Ultrathin 4400

HLAVNÍ
Výrobce THL
Model Ultrathin 4400
Datum zahájení činnosti v prodeji
DISPLAY
Rozměry 5 palců
Rozlišení HD  1280 x 720 pixelů
Ochrana Gorilla Glass 3
Další IPS
HARDWARE
Operační systém Android 4.2 Jelly Bean
Chipset Mediatek
CPU MTK6582 Quad-core 1,3 Ghz
GPU  Mali 400
RAM 1GB
Baterie 4400 mAh
Další
KAMERY
Zadní 8 MPix
Přední 5 MPix
Specifikace LED blesk
Video 3GP, MPEG4
PAMĚTI
Vnitřní 4GB
SD karty Ano, až 32 GB
PŘENOS DAT
Dual Sim Ano
3G Ano
TĚLO TELEFONU
Rozměry 144,96 x 72,36 x 8,9 mm
Hmotnost 158 gr
Barvy Černá, bílá
INFORMACE O NÁKUPU
Cena 5 565,-Kč s DPH / prodává mnshop.cz 

Recenze THL Ultrathin 4400 – závěr

THL Ultrathin 4400 by mohlo oslovit obzvlášť ty, kteří od mobilu očekávají slušnou výdrž, pohledný design, solidní funkčnost a hrají často a rádi hry. Občas si vyfotí nějakou tu momentku a využijí OTG připojení. To vše navíc za přijatelnou cenu. Telefon k testování a recenzi zapůjčil mnshop.

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.