Xiaomi je známo pro vysoce kvalitní a cenově dostupné telefony se skvělým operačním systémem a dobrým výkonem. Xiaomi začalo jako vývojář vlastní ROM (MIUI) a během pouhých čtyř let se jim podařilo, aby se stali v Číně nejúspěšnějším výrobcem telefonů. V současné době se jim dokonce podařilo porazit Apple v Číně, pokud jde o prodeje, k čemuž jim dopomohl úspěch Redmi, MI3 a nedávno vydaného Mi Pad.

S ohledem na tyto informace, generální ředitel Xiaomi, Lei Jun, nedávno řekl novinářům, že Xiaomi je připraveno vyzvat iPad. Podle něj není těžké vytvořit dobrý tablet s Android OS. Těžkým úkolem jsou ale stále aplikace a hry optimalizované pro tablety. To je ještě něco, co má Android nedotažené a Apple zde vede, alespoň prozatím.

A právě tady vidí Lei Jun velkou šanci pro Xiaomi. Mají vše připraveno, aby řešili tyto problémy pomocí jejich vlastního App Store „Xiaomi Market“, jejich vlastní ROM a jejich hardware. Xiaomi má před sebou ještě dlouhou cestu, ale s jejich infrastrukturou a stabilním růstem, Xiaomi by konečně mohli být ti, kteří sesadí iPad z prvního místa.

Přesto, Čína je stále jen jeden trh a fanoušci po celém světě jsou již nedočkavi se dozvědět, kdy Mi Pad a ostatní produkty od Xiaomi budou k dispozici mimo Čínu, což v tuto chvíli bohužel nevíme.

Co si myslíte, může opravdu být Mi Pad vážným soupeřem pro iPad?

[Gizchina.com]