iOcean X8 – designový skvost, který nám laskavě zapůjčilo nové české oficiální zastoupení iOcean si konečně našel cestu k nám.

Dovolil bych si v těchto rozšířených dojmech použít poněkud jiný formát než na jaký jste zvyklí a zároveň upozornit, že tyto dojmy budou poněkud lehce emočněji zabarvené. Jak naši pravidelní čtenáři již mohli odpozorovat, na tento telefon jsem se velmi těšil a proto zde budou hrát roli více i osobní pocity. Tak pojďme na to!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

iOcean X8 – Láska

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Už když jsem uviděl první fotky iks osmičky, hnedle má reakce byla naprosto euforická. Uau, to je pecka, znělo mi v hlavě. Tohle musím mít, říkal jsem si a myslel jsem si, že o nástupci mé isk sedmičky je rozhodnuto. Pak přišly informace o (ne)podpoře evropských WCDMA frekvencí, což je nám v naší české kotlině poněkud šumák (u nás 3G běží na 2100), ale ani toto mě od lásky na první pohled neodradilo. Když mi bílá krabička přistála na stole, nemohl jsem potlačit lehký třas rukou.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Ihned po vybalení se dostavil naprosto stejný pocit jako po shlédnutí prvních fotografií.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Uau. Pecka.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pln nadšení jsem začal obíhat kolegy a tento skvost jim ukazovat.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

U některých zavládlo stejné nadšení, u milovníků menších velikostí se nadšení nedostavilo, naopak se mě ptali, zda s tím chci hrát stolní tenis nebo snad žehlit.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Trochu nalomen jsem se vydal k zrcadlu a začal se s X8 pozorovat při simulaci telefonování.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Není to tak zlé, pomyslel jsem si a začal jej porovnávat se svým současným X7. Je jen o malinko menší, snažil jsem si namluvit.

iOcean X8 – Video první dojmy a porovnání s X7

Po důkladné prohlídce X8 jsem si stále lebedil. Design je opravdu vyvedený, a ač je patrná inspirace u Sony (kdosi mi i řekl: „hezky, co to máš za nového soňáka?“), mi to nevadí a ostřejší hrany jsou opravdu dle mého gusta.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jak už všichni víme, X8 má „skoro unibody“ konstrukci, to skoro je tam proto, že již je světě video, které nám ukázalo, že zadní kryt jde přeci jen vyndat a baterie vyměnit. Vždyť jsme o něm i psali.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Z obou stran je novinka od iOceanu chráněna ochranným sklem, z čehož mám já osobně trochu obavy neb mi telefon s radostí rád padá na zem, nejlépe na kachličky. Po vzhledové stránce opravdu nemám telefonu co vytknout, naopak Láska trvá.

iOcean X8 – Rozchod

Po poňuchňání a láskyplném prohlížení jsem se konečně odhodlal X8 zapnout. Již předtím jsem četl recenzi Andiho z Gizchina.com a musím říci, že ve mě červíčka pochybností nahlodala. Fakt tak špatné? Ihned po najetí telefonu jsem se rozhodl vytýkané oblasti prověřit. Začal jsem hledat podsvícení tlačítek. Kde jsou ti čerchmanti, ptal jsem se sám sebe? Zavřel jsem se do temné místnosti a poté jsem slaboulinký svit zpozoroval. X7 měla alespoň kontury bílou linkou obtáhlé, ale X8 ee. Není to však nic zásadního, jelikož rozložení tlačítek je standardní, takže člověk jde tak nějak po hmatu. Ale mohli trochu oceáni přihulit na podsvícení, to je pravdou. Zapnul jsem GPS a….nic. Blik, blik, blik, blikala ikonka GPS dlouhé minuty. Ach jo, tak zase nic, zase udělali inženýři z iOceanu někde chybu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

(menší odbočka) Zase na druhou stranu musím uznat, že díky nefunkční navigaci zažívám spoustu veselých příhod. Jako například nedávno, vydal jsem se vyzvednout kluka z oddílového výletu v Mentaurově v Litoměřicích. „Nechceš můj mobil s navigací?“, optala se mě manželka, ale já přes pevně sevřené rty procedil: „Navigace je pro sraby!“, vzal svou X7 a sednul do auta. Když jsem si byl jist, že mě už vidět nemůže, zapnul jsem GPS a vyjel. Po několika kilometrech mi bylo jasné, že se jako vždy nechytne a tak jsem ji vypnul. „No co, do Litoměřic trefím a pak se zeptám“, pomyslel jsem si. Tak jsem tedy dojel do Litoměřic na nádraží, vyhlédnul jsem si pána a šel se ho optat. Jak se však ukázalo, pán byl poněkud nahluchlý a tak jsme na sebe pořvávali přes půl města věty jako: „A kam že to potřebujete mladý muži?“ „Do Mentaurova.“ „Ale to je hrozná prdel panáčku!“ Ale! Nahluchlý pán mě navedl naprosto dokonale, pouze s jednou odbočkou, což si nejsem jist zda by navigace zvládla. Je mi však jasné, že takové situace nemusí všem vyhovovat a dnešní standard je někde jinde. Tedy ve funkční GPS v telefonu. (konec menší odbočky)

Poté jsem zapnul fotoaparát a zkusmo něco blýsknul. Zrovna byly horší světelné podmínky, ale i tak mé zděšení vyšplhalo o stupínek výš. Do prkýnka, tak na foťáku zrovna šetřit nemuseli.

Ještě před zasunutím jedné SIM (neb nano SIM standardně nenosím po kapsách) jsem provedl sadu standardních testů a výsledky mě zrovna nepotěšily. Tedy samozřejmě v závislosti na použitém hardware jsem něčekal žádné výkonové monstrum, ale přeci jen o kousíček lepší výsledky jsem očekával. I výdrž baterie mi moc nepřidala. Při více než standardním zatížení jsem se horko těžko dostával k celému dni, lépe řečeno, nabíjel jsem dvakrát. Aj.

iOcean X8 – Usmíření

Zahraj to znovu Same, říkali kdesi a i já, i když poněkud zhrzený, jsem si řekl, že to s X8 zkusím ještě jednou. První pozitivní věcí bylo, že se mi, ač velký, stále ještě vleze do kapsy. Plusový bod co se počítá!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Displej je výborný, jediné co jsem pozoroval, tak lehké zažloutnutí bílé u pravého okraje, ale jinak nádhera!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pokračoval jsem s GPS. Upravil jsem config a ejhle. Najednou fix do minuty. Test GPS bez problémů, dokonce jsem, jak jsem začal nedávno opět běhat, nainstaloval i Endomondo abych sledoval jak mou trasu bude GPS sledovat. Vypnul jsem data a nechal vše jen na satelitech. A šlo to! I v autě navigace! Je pravdou, že čas od času si GPS vybere svou slabší chvilku a nechce se fixnout, ale není to tak časté, abych se musel smiřovat s úplně nefunkční GPS.

Pak jsem si vzal hry, abych se nedíval jen na zavádějící čísla ze syntetických testů a je třeba říci, že všechny, které jsem zkoušel iOcean X8 zvládal hravě a bez problémů. Dead Trigger 2, Into the Dead, Real Racing 3 jsou ty, které prošly mými herními testy. Všechny Angry Birds, Bad Piggies a spoustu Lego her testovali mí kluci. A byli nadšeni. „To je jak tablet, tati!“

Následoval fotoaparát, který jsem vzal za slunečního dne na procházku. Když si odmyslím delší ostření, jeden pád aplikace, tak si myslím, že i výsledné fotografie lépe obstály.

A samozřejmě naposled mě čekalo znovuprověření baterie společně s mou sadou nejpoužívanějších aplikací. Nasimuloval jsem si tedy svůj standardní pracovní provoz se stále zapnutou wifi a v 6:15 ráno jsem telefon odpojil z nabíječky. Ve 23:45, když jsem šel spát telefon stále držel ještě 28%. To není tak zlé!

Dojmy z iOcean X8 – Závěr

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

iOcean X8 jsme měli zapůjčen od českého oficiálního zastoupení iOcean, kterému tímto děkuji a jen pro úplnost informací uvedu, že X8 u nich lze zakoupit za hezkou cenu 7.850,- Kč vč. DPH. Ale zpátky k revizi iOcean X8 – když vezmu všechny předchozí body a přičtu k nim naprosto povedený design, vychází mi, že si tento telefon prostě koupím. Ale stále ještě malinký červík hlodá. Takže jak už jsem jednou vás požádal o pomoc a radu, tak teď budu činit stejně. Vyjádřete se mi prosím v anketě vašim hlasem a pomozte mi v rozhodování. A do komentářů napište zda si tento designový skvost koupíte nebo nad tím alespoň přemýšlíte.

PS: Plnohodnotnou recenzi chystá Zbyněk po plánovaném KitKat update pro tento model.

[socialpoll id=“2204297″]

Česká recenze iOcean X8 – Specifikace


iOcean X8

OBECNÉ
Výrobce iOcean
Model X8
Datum vydání Již v prodeji
DISPLEJ
Velikost 5.7-palců
Rezlišení 1920 x 1080
Ochrana Gorilla Glass 3
Ostatní LTPS
OGS
HW Výbava
OS Android 4.2
Chipset Mediatek
CPU Osmijádrový MT6592 1.7Ghz
GPU Mali 450
RAM 2GB
Baterie 2650mAh
Ostatní
FOTOAPARÁTY
Zadní 14.2 megapixel
Doplňky LED flash
Auto Focus
f2.4 
Video 1080 @ 30fps
Přední 5 megapixel
f2.8 
PAMĚŤ
Interní 32GB
SD karty Ne
NETWORK SUPPORT
Dual-sim Ano
WCDMA 2100MHz/900MHz nebo 2100MHz/850MHz
GSM 850/900/1800/1900MHz
PARAMETRY
Rozměry (mm) 79 x 7.70 x 159 mm
Váha (g) 172g
Barvy Black
INFO O NÁKUPU
Cena a prodejce  ioceantel.cz 7.850,- Kč vč. DPH