První setkání s OnePlus One (Baby Skin, 16GB) – rozbalení a „hands-on“ video.

OnePlus One – ano, je to „ten“ mobil o kterém každý mluví a ikdyž nesouhlasím s tím, že je to „flagkiller“, jak všichni tvrdí, tak můžu s klidem říci, že je to nejlepší mobil ve své cenové kategorii.

Na začátek si zopakujme rozdíly mezi čínskou a mezinárodní verzí OnePlus One.

  • Čínská verze OnePlus One je dodávána s ColorOS
  • Mezinárodní verze OnePlus One je dodávána s Cyanogenmod 11S
  • Čínská verze podporuje jiné sítě LTE, takže zákazníci z USA budou muset počkat na mezinárodní verzi

2

Balíček od francouzského distributora dorazil dobře zabalen, tzn. že balíček byl oblepený lepicí páskou a bylo opravdu těžké se dostat dovnitř, což chválím. A nejdůležitější věc je ta, že balíček dorazil z Hong-Kongu se společností DHL bez žádných nepříjemností (akorát jsem musel zaplatit malý poplatek).

Hlavní balení zahrnuje dvě malé krabičky a pěnu, která brání pohybu veškerých částí v balení. Větší krabička obsahuje OnePlus One, USB kabel, SIM „udělátko“, záruční list. V menší krabičce se nachází čínská nabíječka.

3

V balení chybí sluchátka a taky funkce MAXX audio, kterou můžeme znát z Oppo Find 7

4

I přes 5.5″ display je tělo OnePlus One docela kompaktní – 152.9 x 75.9 x 8.9 mm, váží 162g. Je trošku tenčí, než Vivo Xplay 3S. 

5

Nechci jít moc do detailů, protože toto není plnohodnotná recenze, ale design zařízení je podařený a Baby Skin kryt je vyráběný pomocí pistáciových ořechů. Tak, jak mezinárodní verze i čínská má snímatelný kryt, ale ještě jsem ho nezkoušel sundat.

Pokud používáte některé z OPPO zařízení, tak jistě uvítáte čínskou verzi OnePlus One a ColorOS pro vás nebude ničím novým. Dobrou zprávou je to, že ColorOS má v sobě několik opravdu zajímavých funkcí včetně HD Camera (v OPO jako Picture Plus), ColorOS podporuje také angličtinu. Špatnou zprávou je to, že výrobce se rozhodl vyřadit služby Google z ColorOS. Distributor Lenteen nabízí možnost instalace Cyanogenmod 11S a ten už služby Google zahrnuje.

Na závěr video:

 

[Gizchina.com]