Na trhu s mobilními telefony se potkáváme nejen s telefony samotnými. Nedílnou součástí nabídky všech výrobců jsou i nejrůznější doplňky, vychytávky a udělátka, kterými můžeme obdařit sebe i naše mobilní svěřence. Ani čínské ZOPO není v tomhle vyjímkou a čas od času nabídne něco, čím chce přilákat naši pozornost a přinutit naše eurodolary k tomu, k čemu jsou předurčeny. A musím přiznat, že by se to v případě vlastnictví ZOPO ZP 980 s největší pravděpodobností povedlo.

Jedno z nejnáchylnějších míst k poškození na telefonu  je určitě dotykový displej.  I když je vybaven vrstvou odolného skla a doplněný tenkou ochrannou fólií, může se stát, že k poškození přesto dojde. V mém případě šlo o náhodné setkání displeje telefonu a klíčů od domu v jedné kapse.  I když setkání bylo krátké, na jeho intenzitě to rozhodně neubralo.  O to víc mě zaujalo prezentační video tvrzeného skla, kterým lze displej chránit právě u ZOPO ZP 980.  Na videu se můžeme podívat, jak odolné je pouze 0,33 milimetrů silné, spíš bych měl napsat tenké, tvrzené sklo.  Sklo je opatřeno i oleofobní vrstvou, která znemožňuje založit sbírku otisků na displeji. Okraje jsou zabroušeny tak, aby při dotyku prsty nezadrhávaly o ostrý okraj. Pochopitelně to všechno nebrání pohodlnému dotykovému ovládání. Díky nalepení tvrzeného skla nedochází ani ke zkreslení obrazu při pohledu na displej ze strany.

Tahle ochrana displeje se tak jeví opravdu jako jedinečná. Jednu nevýhodu však má. A to tu, že ho lze použít výhradně jen u modelu ZOPO ZP 980. Pro jiné modely ho společnost ZOPO nenabízí. A to je velká škoda. Dalaší logická otázka je, kde ho lze koupit a za kolik.  Koupit ho lze třeba na oficiálním eshopu společnosti ZOPO na www.zopomobileshop.com za $12.99. Při objednávce dvou kusů vám odečtou $4. Nesmíme pochopitelně zapomenout na poštovné. To je $9, v případě dvou kusů pak $13. Pro úplnost už jen doplním, že v současné době ZOPO ZP980+ se 2 GB Ram, 16 GB Rom, osmijádrem MTK6592 a pětipalcovým FHD displejem koupíte na zopomobileshop.com za $259.99.  K tomu vám přibalí obal na telefon, autonabiječku, touch pen. Když přihodíte i zmiňované tvrzené sklo, v tomto případě za $6,99, zaplatíte za telefon a příslušenství $266.98. V přepočtu 5400,- korun českých.

Na závěr před shlédnutím videa už jen jedno varování. Jedincům se silnou citovou vazbou k mobilním telefonům nelze tohle vido doporučit a jeho sledování činí každý jedinec na svoje vlastní nebezpečí. Příjemný zážitek 🙂

 

 

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.