V návaznosti na předchozí článek přinášíme jednoduchý návod jak detekovat trojana ve svém smartphonu.

Je to velmi prosté, nainstalujte Avast, Eset nebo vámi preferovaný antivirus z Google Play a spusťte virový test. Co dál? Pokud bude trojan detekován v aplikaci, zkuste ji odinstalovat. Pokud je aplikace systémová a máte rootlý telefon, zkuste nějaký Root unnistaller. Pokud se vám nic z toho nechce dělat nebo nemáte rootlý telefon a nechcete jej rootnout, vyčkejte. Doufejme, že výrobci budou rychlí a čestní jako iOcean a problémy budou řešit aktualizacemi.

V případě, že jste na vašem telefonu detekovali nějaký malware, dejte nám vědět do komentářů jaký malware byl detekován, výrobce, model a verzi ROM. Gizchina weby mají společně dohromady dost čtenářů, aby mohli na výrobce zatlačit ohledně rychlosti nápravy. Dále také, pokud máte nějaké bezpečnostní tipy nebo lepší postupy, podělte se!

A ještě krátká poznámka na závěr. Vzpomínám si jak ještě před před nedávnem se na mě lidé dívali divně, když si všimli Avastu na mém iOcean X7. Dnes už se nedívají.

AKTUALIZACE: Většina bezpečnostních aplikací detekuje ROOT jako hrozbu. Toho se samozřejmě nelekejte, pokud máte rootlý telefon.