Ohodnoťte článek

Náš čtenář Hynek Bureš se s námi podělil o své první dojmy z telefonu Elephone P10C.

Elephone P10C mi právě přistál na stole. Bohužel nemám foťák, kterým bych pořídil „vybalovací video“. Malá černá krabice vypadá elegantně, se stříbrným pruhem. Telefon hned navrchu – pod ním nabíječka a EU redukce, USB kabel, stylus a čtečka micro SD (ty 2 poslední a 32GB kartu jsem přiobjednal navíc). Baterie je v telefonu, ale nejde zapnout. Po rozlousknutí zjišťuji, že kontakty baterie jsou chráněny kouskem fólie – stačí jednoduše vytáhnout. Micro SD karta je již vložena. Start je bleskový, pozor, již odemykací obrazovka v češtině. Po odemčení nabízí výběr Launcher3 nebo Next Launcher. Foťák, wifi funkční, připojeno na Google play, stažen GPS test, podle očekávání se nechytá, poloha zatím někde Číně. Dávám před okno a čekám. Jinak první dojem – příjemné překvapení a GPS se snad chytne s pomocí A-GPS. A máme tady GPS fix. A udrží se i pod střechou, dobrý!

23

Specifikace Elephone P10C

Pro úplnost ještě doplňme hlavní specifikace P10C. Displej je 5-palcový multitouch panel IPS s rozlišením QHD, tedy 960×540. Procesor je čtyřjádrový Mediatek MT6582 o taktu 1.3GHz s podporou pro GSM (800,800,1900 MHz), WCDMA 3G (850,2100 MHz), Bluetooth 2.0 , WiFi 802.11 b/g/n, GPS atd. Na telefonu běží Android ve verzi 4.4.2 Kitkat a paměti je 1GB RAM. Fotoaparáty jsou následující: přední 2 megapixelový, zadní 8 megapixelový, dále je zde prostor pro až 32GB SD kartu a baterie má kapacitu 1930mAh.

Takže první dojmy jsou zatím pozitivní. Máte podobnou zkušenost? Dejte vědět do komentářů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.